• Dnes je: Pondelok 18. októbra 2021 meniny má Lukáš

Pojednávanie s Kováčikom bude pokračovať, súd plánuje predvolať aj Zemana

Pojednávanie s Kováčikom bude pokračovať, súd plánuje predvolať aj Zemana

Bývalý príslušník skupiny takáčovcov už na procese s Kováčikom vypovedal, neskôr ho však policajná inšpekcia obvinila v kauze údajných manipulácií svedeckých výpovedí.

1.9.2021 (Webnoviny.sk) - V piatok 3. septembra má na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračovať hlavné pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Súd na poslednom pojednávaní 13. augusta avizoval, že za účelom svedeckej výpovede opätovne predvolá Mateja Zemana.

Polícii sa Zemana nepodarilo zadržať a on následne v Chorvátsku požiadal o azyl. Miestne orgány ho na základe zatykača zadržali, neskôr ho však prepustili na slobodu.

Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby.

Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie o trestných konaniach bývalému šéfovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovítovi Makóovi. Bývalý špeciálny prokurátor však trvá na svojej nevine. Stíhaný je väzobne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie