• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

Poisťovne odmietajú plniť poistné plnenia ľuďom, ktorí sa dali zaočkovať. Polícia bojuje s ďalším hoaxom

Poisťovne odmietajú plniť poistné plnenia ľuďom, ktorí sa dali zaočkovať. Polícia bojuje s ďalším hoaxom

Informácie sú nepravdivé a ako poisťovne uvádzajú, očkovanie vítajú, pretože pre nákazy koronavírusom u nezaočkovaných ľudí museli vyplácať viac plnení.

23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia upozorňuje na šíriaci sa hoax o tom, že poisťovne na Slovensku odmietajú plniť poistné plnenia ľudí, ktorí sú zaočkovaní proti koronavírusu. Informuje o tom vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Príbeh zdieľali tisíce ľudí

Profil na sociálnej sieti s menom Maťa Bielčiková, ktorý hoax šíri, tvrdenia podkladá anonymným príbehom bez konkrétnej osoby a výňatkom z bližšie nešpecifikovanej poistnej zmluvy, pri ktorej je dopísaná poisťovňa Kooperativa. „Aj keď ide už na prvý pohľad o totálny blud, tento príspevok zdieľalo viac ako 3 800 ľudí,“ uvádza polícia.

Viac o téme: Koronavírus

Príbeh na sociálnej sieti tvrdí, že istej osobe mala byť vyplatená životná poistka 65-tisíc eur, keďže jej rodinný príslušník zomrel. K vyplateniu ale nedošlo, keďže osoba mala byť zaočkovaná „experimentálnou“ vakcínou proti ochoreniu COVID-19.

Využili výňatok z poistnej zmluvy

„Maťka spojila anonymný príbeh bez akéhokoľvek zdroja s výňatkom poistnej zmluvy,“ uviedla polícia, ktorá pripojila aj reakciu poisťovne Kooperativa. Z tej vyplýva, že poisťovne vo všeobecnosti očkovanie vítajú, pretože v súvislosti s koronavírusom museli v uplynulom období vyplácať vyššie množstvo poistných plnení než obvykle.

Polícia na záver dodáva, že vakcíny proti koronavírusu nemožno označovať za experimentálne, ale sú podmienečne schválené, čo nie je v prípade liekov nič výnimočné.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie