• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Poistenci a poistenky Unionu môžu absolvovať genetickú analýzu. Pomôže im spoznať svoje telo a zlepšiť zdravotný stav

Poistenci a poistenky Unionu môžu absolvovať genetickú analýzu. Pomôže im spoznať svoje telo a zlepšiť zdravotný stav

Spoločnosť DNA4fit, ktorá genetické analýzy vykonáva, poskytuje poistencom Union zdravotnej poisťovne na svoje služby výrazné zľavy.

4.9.2023 (SITA.sk) - Union zdravotná poisťovňa je známa svojou širokou ponukou benefitov pre svojich poistencov a poistenky, veľkú pozornosť venuje poisťovňa aj zdravému životnému štýlu a prevencii. K zlepšeniu zdravotného stavu určite prispeje aj spoznanie vlastného tela po genetickej stránke.

DNA analýzu je možné vykonať zo vzorky slín, ktorú si jednoducho odoberiete doma. Odber zaberie len pár minút. "Naši poistenci vzorku doručia do DNA4fit bezplatne na každej pobočke Slovenskej pošty, osobne alebo kuriérom. Náš partner zabezpečí to, že tímy odborníkov v laboratóriách vo Veľkej Británii, Chorvátsku alebo Švédsku začnú pracovať na rozbore. Na analýzu sú použité najmodernejšie technológie a výsledky majú naši poistenci k dispozícii v priemere do 30 dní," vysvetľuje za Union Miroslava Jurčáková, špecialistka vývoja programov zdravia.

O význame genetických testov Union zdravotná poisťovňa pripravila aj epizódu obľúbeného podcastu Zdravé reči. Výsledky analýz DNA totiž pomáhajú deťom, dospelým, seniorom ale aj vrcholovým športovcom posunúť celú starostlivosť o zdravie, zdravý životný štýl alebo výkon na najvyššiu možnú úroveň. Keďže genetika sa nemení, predovšetkým u dieťaťa ide o investíciu na celý život. Na základe faktov o jeho genetických silných a slabých stránkach je možné pozitívne ovplyvniť imunitu, stravovanie, mikrovýživu, spánok, vzdelávanie, výber vhodného športu, výchovu, prevenciu ale aj osobnú zdravotnú starostlivosť.

Z prieskumu DNA4fit na vzorke 1 000 klientov vyplýva, že na základe výsledkov DNA testu sa za obdobie 2022/2023 u 71% respondentov znížila frekvencia návštev lekára a 75% zaznamenalo citeľné zlepšenie celkového zdravotného stavu. "Sme radi, že súčasťou DNA analýzy je aj bezplatná konzultácia, ktorá našim poistencom pomôže lepšie pochopiť procesy vo svojom tele. Výstupy analýzy sú jednoducho a prehľadne vysvetlené a poistenci Unionu v rámci zvýhodneného produktového balíka dostanú okrem časovo limitovaného vitamínového balíčka DNA Reštart v hodnote 60 eur aj stravovací plán, vďaka ktorým bude prípadná zmena stravovacích návykov a životného štýlu oveľa jednoduchšia.Naši poistenci majú možnosť absolvovať aj novinku vyšetrenie nadobličkovej únavy ako súčasť antistres programu v spolupráci DNA4FIT a MEDIREX. To môže pomôcť ľuďom, ktorých trápi nadmerná únava či podráždenosť, prípadne strata životného elánu," uzatvára Miroslava Jurčáková.

Viac informácií o podmienkach benefitov či o možnostiach prepoistenia do Union zdravotnej poisťovne nájdu záujemcovia na webovej stránke či na sociálnych sieťach. Podcast o adrenálnej únave je dostupný na všetkých streamovacích platformách (https://www.union.sk/adrenalna-unava/).

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie