• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Podvodný profil na sociálnej sieti sľubuje ženám lásku a pýta tisíce dolárov

Podvodný profil na sociálnej sieti sľubuje ženám lásku a pýta tisíce dolárov

Polícia verejnosť upozorňuje, že profily takzvaných zahraničných vojakov, lekárov a podobne by mali hneď zmazať a na správy neodpovedať.

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia upozorňuje verejnosť na podvodný profil na sociálnej sieti, ktorý sa zameriava na ženy s cieľom vylákať od nich peniaze.

Ako ďalej policajti informovali na stránke Hoaxy a podvody - Polícia SR na sociálnej sieti, profil pod menom Kelvin Fraser požaduje od oslovených žien 3 350 dolárov aby bol „vykúpený” zo služieb OSN v Saudskej Arábii.

„Profil vykazuje všetky znaky podvodu. Neurčité fotky, žiadna história profilu a dopisovanie lámanou slovenčinou, pravdepodobne kopírovanou z Google prekladača,” uvádza polícia s tým, že tento typ podvodov je veľmi nebezpečný, pretože sa orientuje na ľudské vzťahy a city. „Kelvin poväčšine sľubuje, že vás ľúbi, že má vo vás veľkú dôveru, a že láska je obeta,” upozorňuje polícia.

Policajti v tejto súvislosti pripomínajú, že ak niekomu na sociálnej sieti alebo do emailu napíše neznáma osoba (poväčšine s legendou zahraničného vojaka, lekára a podobne) a žiada peniaze alebo osobné údaje, nesmie dotyčný na takéto správy odpovedať a profil, respektíve email by mal vymazať.

Viac k téme: hoax, podvod

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie