• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Podvodníkov na internete pribúda, dajte si pozor na podozrivé telefonáty či online nákup

Podvodníkov na internete pribúda, dajte si pozor na podozrivé telefonáty či online nákup

Bratislavskí policajti zaznamenali v uplynulých dňoch nárast trestných oznámení v súvislosti s podvodným konaním na internete.

28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Bratislavskí policajti zaznamenali v uplynulých dňoch nárast trestných oznámení v súvislosti s podvodným konaním na internete.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková, za jednu noc ich narátali v doteraz rekordnom počte desať.

Telefonáty v angličtine

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje na podozrivé podvodné telefonáty. Tie polícii nahlásili v pondelok 19. júla tri osoby. Telefonujúci hovorili v anglickom jazyku.

V jednom z uvedených prípadov mali spomínať spoločnosť Microsoft, v ďalšom prípade žiadal neznámy páchateľ, aby sa žena prihlásila na svoju e-mailovú adresu a stiahla si súbor, ktorý jej pošle. Vo všetkých troch prípadoch osoby bez ďalšieho konania okamžite ukončili telefonát.

Žena prišla o 155 eur

V ďalšom prípade poškodená osoba predávala sušič vlasov online. Následne ju 19. júla kontaktovala osoba, ktorá o spomínaný tovar prejavila záujem.

Neznámy páchateľ jej poslal link, kde si môže vyzdvihnúť peniaze za sušič. Na stránke poškodená osoba dobrovoľne zadala bankové údaje a z účtu jej „odišlo“ 155 eur. Poškodená kartu ihneď zablokovala a zavolala políciu.

Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje na občanov: nedôverujte neznámym osobám, neposkytujte im osobné údaje a nedovoľte im, aby sa pripojili k vašim mobilným či softvérovým zariadeniam,“ uzavrela Martiniaková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie