• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Podujatia pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenska do EÚ budú stáť 624-tisíc eur. Prostriedky by mali pochádzať zo štátneho rozpočtu 

Podujatia pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenska do EÚ budú stáť 624-tisíc eur. Prostriedky by mali pochádzať zo štátneho rozpočtu 

Vyplýva to z Návrhu organizačného a finančného zabezpečenia podujatí k 20.

3.4.2024 (SITA.sk) - Na podujatia pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie () bude smerovať temer 624-tisíc eur.

Prostriedky by mali pochádzať zo štátneho rozpočtu SR. Od Úradu vlády SR by malo ísť 168-tisíc eur, z Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí čosi vyše 19-tisíc eur. Ostatné financie by mali pochádzať z Ministerstva kultúry SR.

Medzinárodná konferencia

Zorganizovaná by mala byť medzinárodná konferencia o budúcnosti EÚ, Slovenska v Únii, ale aj o európskom kontexte udržania a rozvoja slovenského hospodárstva. Konferencia by sa mala uskutočniť 2. mája.

„Jej nosnou témou budú výzvy, pred ktorými stojí Európska únia a jej členské štáty, vrátane Slovenskej republiky v nadchádzajúcich rokoch, ako aj na európsky kontext udržania a rozvoja slovenského hospodárstva," píše sa v materiáli. Podujatie by malo byť organizované v spolupráci rezortov diplomacie a hospodárstva.

Podujatie ako slávnostný galavečer

Pripravuje sa aj slávnostná pripomienka 20. výročia slovenského členstva v EÚ, ktorá by sa mala konať 1. mája 2024. „Podujatie je koncipované ako slávnostný galavečer spojený s odovzdaním štátnych vyznamenaní – Ceny Alexandra Dubčeka – vybraným osobnostiam. Ambíciou je pomocou umenia predstaviť Slovensko ako modernú krajinu so svojou históriou, osobitými tradíciami a kultúrou, ktorá nás spoľahlivo reprezentuje na celom svete," približuje predložený materiál.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie