• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Podpíše Pellegrini zákon o Slovenskej televízii a rozhlase? Prezident zdôraznil, že mediálnym tlakom nepodľahne (video)

Podpíše Pellegrini zákon o Slovenskej televízii a rozhlase? Prezident zdôraznil, že mediálnym tlakom nepodľahne (video)

Pellegrini sa bude riadiť vyslovene literou zákona a nie emóciou, ktorá okolo zákona vzniká.

21.6.2024 (SITA.sk) - „Ešte je predčasné povedať, či sa chystám podpísať zákon o STVR“, uviedol počas svojej návštevy Košíc prezident Peter Pellegrini na margo toho, či podpíše schválenú legislatívu o verejnoprávnom vysielateľovi.

Hlava štátu zdôraznila, že si potrebuje naštudovať definitívne znenie, v akom bol zákon schválený v parlamente. Poznamenal, že v čase prípravy zákona bol ešte predsedom jednej z koaličných strán.

Pokiaľ v zákone nevzhliadnem niečo, čo by bolo v rozpore s ústavou, alebo kde by som ja mal pochybnosť, že ide o nejaké bránenie slobode slova, alebo že by si nemohli zamestnanci STVR vykonávať svoju prácu normálne, tak ho, samozrejme, podpíšem. Ak by som tam vzhliadol nejaké vážne ustanovenia, tak budem zvažovať jeho vrátenie, ale nepodľahnem mediálnym tlakom, nepodľahnem ani tlakom žiadnych výkrikov na sociálnych sieťach, ani žiadnym demonštráciám,“ vyjadril sa.

Zdôraznil, že sa bude riadiť vyslovene literou zákona a nie emóciou, ktorá okolo zákona vzniká. Dodal, že rozumie, že zamestnanci verejnoprávneho telerozhlasu majú obavy, no zdôraznil, že pre neho je dôležité, aby sa táto inštitúcia rozvíjala, zvyšovali sa platy jej zamestnancov a investovalo sa do nej.

Ak toto všetko má ten zákon priniesť, tak moju podporu bude mať,“ uzavrel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Novozvolený europarlament potvrdil pokračujúcu vojenskú a humanitárnu podporu Ukrajine

novozvoleny europarlament potvrdil pokracujucu vojensku a humanitarnu podporu ukrajine

17.7.2024 (SITA.sk) - Novozvolený Európsky parlament v stredu potvrdil svoju silnú podporu Ukrajine. Ako uviedol v uznesení na svojom oficiálnom webe, Európska únia musí aktívne pracovať na udržaní medzinárodnej podpory pre Ukrajinu. Podľa poslancov musí EÚ poskytovať vojenskú podporu Ukrajine tak dlho a v takej forme, ako to bude potrebné.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Uznesenie, ktoré predstavuje prvé oficiálne stanovisko novozvoleného Európskeho parlamentu k ruskej agresii na Ukrajine opätovne potvrdzuje pokračujúcu podporu poslancov pre nezávislosť, suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny v rámci jej medzinárodne uznaných hraníc. Vyzýva EÚ, aby zachovala a rozšírila svoju politiku sankcií voči Rusku a Bielorusku, monitorovala a preskúmala jej účinnosť a vplyv a systematicky riešila problém obchádzania sankcií spoločnosťami so sídlom v EÚ, tretími stranami a krajinami,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Parlament zároveň odsudzuje nedávnu návštevu maďarského premiéra Viktora Orbána v Moskve. „Parlament odsudzuje ruský barbarský raketový útok na detskú nemocnicu Ochmadyt v Kyjeve a nedávnu návštevu maďarského premiéra Viktora Orbána v Ruskej federácii, v rámci ktorej nezastupoval EÚ a flagrantne porušil zmluvy a spoločnú zahraničnú politiku EÚ. V texte sa uvádza, že Maďarsko by malo za tieto kroky čeliť následkom. Vzhľadom na to, že po takzvanej „mierovej misii“ maďarského premiéra bezprostredne nasledoval útok na detskú nemocnicu, to podľa uznesenia ukazuje irelevantnosť údajného Orbánovho mierového úsilia,“ dodal europarlament.

Poslanci Európskeho parlamentu opätovne potvrdili svoje pevné presvedčenie, že Rusko musí finančne kompenzovať škody, ktoré spôsobilo na Ukrajine, pričom vítajú nedávne snahy EÚ smerovať príjmy pochádzajúce zo zmrazených ruských aktív na podporu ukrajinskej obrany. Parlament zároveň víta výsledok nedávneho summitu NATO a opätovne potvrdzuje svoj postoj, že Ukrajina je na nezvratnej ceste k členstvu v NATO.


Počasie