• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Podozrivý z výbuchu auta s prokremeľským spisovateľom vraj pracoval pre Ukrajinu, podľa vyšetrovateľov sa priznal

Podozrivý z výbuchu auta s prokremeľským spisovateľom vraj pracoval pre Ukrajinu, podľa vyšetrovateľov sa priznal

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie obvinil Alexandra Permjakova z odpálenia diaľkovo ovládanej bomby, ktorá zničila auto Zachara Prilepina.

7.5.2023 (SITA.sk) - Ruskí vyšetrovatelia tvrdia, že podozrivý z bombového útoku na auto prominentného ruského provojnového spisovateľa sa priznal k práci pre Ukrajinu.

Kyjev to nepotvrdil ani nepoprel

Muž, ktorého zatkli v sobotu, sa podľa výboru „priznal, že vykonal úlohu od ukrajinských tajných služieb“, informuje spravodajský portál BBC s tým, že Kyjev toto tvrdenie nepotvrdil ani nepoprel.

Kyjev tiež nereagoval na obvinenia ruského ministerstva zahraničia z toho, že Ukrajina podporovaná americkou vládou sa zamerala na Prilepina ako na ideologického nepriateľa.

Prilepinovo auto vybuchlo v sobotu v Nižnonovgorodskej oblasti. On utrpel zlomeniny a jeho vodič zomrel. Úrady uviedli, že spisovateľ absolvoval operáciu.

K útoku sa prihlásili partizáni

K útoku sa v sobotu prihlásila partizánska skupina Ateš, ktorú tvoria Ukrajinci a Krymskí Tatári. „Mali sme pocit, že skôr či neskôr vybuchne. Nešiel sám, ale s prekvapením pod autom,“ vyjadrila sa skupina na Telegrame. BBC upozorňuje, že tvrdenia Atešu sa nedajú overiť.

Prilepin je známy nacionalistický spisovateľ a hlasný podporovateľ „špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine. Podporovateľom ruského prezidenta Vladimira Putina sa stal v roku 2014 po nelegálnej anexii Krymu. Bol zapojený do konfliktu na východe Ukrajiny na strane Ruskom podporovaných separatistov.

V roku 2020 založil politickú stranu Za pravdu, ktorá sa o rok neskôr spojila s nacionalistickou stranou Spravodlivé Rusko. V tom istom roku ako spolupredseda strany získal kreslo v Štátnej dume, ale vzdal sa ho.

Tretia explózia v poradí

Incident je už treťou explóziou, ktorá postihla prominentnú prokremeľskú osobnosť od začiatku vojny na Ukrajine. V auguste 2022 na predmestí Moskvy výbuch v aute zabil dcéru vplyvného ideológa Alexandra Dugina, Dariu Duginovú.

Pred mesiacom explózia v kaviarni v Petrohrade zabila populárneho vojenského blogera Vladlena Tatarského. Z oboch výbuchov ruské úrady obvinili Ukrajinu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie