• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Podozrenia netají ani Remišová. Je zvláštne, že stíhania vyšetrovateľov dozoruje stále tá istá prokuratúra

Podozrenia netají ani Remišová. Je zvláštne, že stíhania vyšetrovateľov dozoruje stále tá istá prokuratúra

Cez krajskú prokuratúru v Bratislave sa podľa Remišovej v poslednom čase uskutočnilo viacero zvláštnych operácií.

13.9.2021 (Webnoviny.sk) - Je zvláštne, že stíhania vyšetrovateľov dozoruje stále tá istá krajská prokuratúra v Bratislave, podriadená priamo generálnej prokuratúre.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová v súvislosti s medializovanými informáciami, že inšpekcia ministerstva vnútra zadržala vyšetrovateľov najzávažnejších káuz.

Zvláštne operácie

Cez krajskú prokuratúru v Bratislave sa podľa Remišovej v poslednom čase uskutočnilo viacero zvláštnych operácií, od zásahu inšpekcie až po obvinenie policajného prezidenta.

„Už niekoľko mesiacov so znepokojením sledujem pokračujúce útoky na vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorí našli odvahu stíhať ľudí na najvyšších miestach v polícii, na prokuratúre, ale predovšetkým ľudí blízkych Robertovi Ficovi a strane Smer,“ skonštatovala Remišová.

Jedna zložka proti celému systému

Doplnila, že je zvláštne, že bratislavská prokuratúra ako jedna zložka prokuratúry dokáže ísť proti celému trestnému systému na Slovensku.

„Nikto z nás nečakal, že sa očista Slovenska od korupčnej chobotnice podarí bez problémov. Ak sa ale ukáže, že stíhania policajtov najväčších káuz bývalej garnitúry sú účelové, Slovensko má obrovský problém, z ktorého sa nemusí spamätať. Takéto hry totiž vyhovujú ľuďom, ktorí sa už mesiace snažia vyšetrovanie spochybniť, sabotovať a dosiahnuť prepustenie ‚svojich ľudí‘ na slobodu,“ dodala Remišová s tým, že od generálnej prokuratúry očakáva okamžité dôkladné vysvetlenie a odôvodnenie týchto postupov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie