• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Pôdohospodárska platobná agentúra pripravuje výzvu v sume 15 miliónov eur, zameria sa na podporu lesov

Pôdohospodárska platobná agentúra pripravuje výzvu v sume 15 miliónov eur, zameria sa na podporu lesov

V rámci poradenskej a konzultačnej činnosti v oblasti podpory lesníctva z fondov Európskej únie pre obhospodarovateľov a vlastníkov lesov po vyhlásení výzvy zverejnilo pre žiadateľov vzorový projekt a informácie o technickej podpore na webovej stránke.

Pôdohospodárska platobná agentúra pripravuje výzvu pre podporu na prevenciu škôd v lesoch v sume 15 miliónov eur. Ide o dôležitú správu pre všetkých obhospodarovateľov lesov, ktorých sa týkajú napríklad škody spôsobené zverou. Informovalo o tom v tlačovej správe Národné lesnícke centrum.

Platobná agentúra pripravuje vyhlásenie výzvy pre podopatrenie podpora na prevenciu škôd v lesoch spôsobených lesnými požiarmi a prírodnými katastrofami a katastrofickými udalosťami. Činnosťou je realizácia adaptácie lesov na klimatickú zmenu a ochrana lesných porastov pred škodami spôsobenými raticovou zverou.

„Oprávnenými aktivitami realizácie projektov, o ktorých refundáciu sa môžu fyzické a právnické osoby obhospodarujúce lesy uchádzať, budú napríklad spolupôsobenie pri prirodzenej obnove, čistenie plôch po ťažbe, umelá obnova, ochrana proti zveri a burine, či plecie ruby a prečistky, a to prostredníctvom štandardnej stupnice nákladov,“ uviedlo Národné lesnícke centrum.

V rámci poradenskej a konzultačnej činnosti v oblasti podpory lesníctva z fondov Európskej únie pre obhospodarovateľov a vlastníkov lesov po vyhlásení výzvy zverejnilo pre žiadateľov vzorový projekt a informácie o technickej podpore na webovej stránke.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie