• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Podniky môžu získať desiatky miliónov eur, cieľom výzvy je podporiť inovačné opatrenia

Podniky môžu získať desiatky miliónov eur, cieľom výzvy je podporiť inovačné opatrenia

O navýšenie zdrojov žiadali dlhodobo zástupcovia zamestnávateľov, obchodných komôr, ako aj niektoré opozičné politické strany.

4.8.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR navýšilo alokáciu výzvy pre podniky na podporu inovácií a technologického transferu v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra z pôvodných 15 mil. eur na 65 mil. eur.

Ako informuje rezort, dôvodom je využitie disponibilných finančných prostriedkov operačného programu na realizáciu čo najväčšieho počtu projektov.

Cieľom výzvy je podporiť inovačné opatrenia v mikro, malých, stredných, ale aj veľkých podnikoch, výsledkom ktorých bude inovácia produktu alebo výrobného procesu. Nenávratne poskytnuté finančné príspevky sú určené na obstaranie výrobných zariadení a zariadení na poskytovanie služieb či technologických celkov. Výzva podľa rezortu prispieva k plneniu špecifického cieľa operačného programu v oblasti rastu výskumno-vývojových a inovačných kapacít v priemysle a službách.

Podniky totiž poslali takmer 400 žiadostí, pričom v nich žiadali celkovú podporu okolo 250 mil. eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie