• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Podnikateľská aliancia Slovenska má novú prezidentku, najbližšie dva roky ju povedie Pobjecká

Podnikateľská aliancia Slovenska má novú prezidentku, najbližšie dva roky ju povedie Pobjecká

Delegáti výročnej konferencie zvolili aj členov ostatných orgánov.

11.12.2023 (SITA.sk) - Podnikateľskú alianciu Slovenska (PAS) povedie najbližšie dva roky žena. Za novú prezidentku bola zvolená Radoslava Pobjecká. Tá vo funkcii strieda Ivana Košalka, ktorý bude v aliancii ďalej pôsobiť vo funkcii viceprezidenta.

Prioritné piliere aktivít

Výkonným riaditeľom zostáva Martin Lidaj. V Rade PAS budú pokračovať Robert Kičina a Ján Marušinec, novou členkou sa stala Soňa Svoreňová.

Na výročnej konferencii si členovia aliancie odsúhlasili aj prioritné piliere aktivít. Prvým je činnosť v rámci Iniciatívy za právny štát (Rule of Law).

„Právna istota, kvalitné zákony, transparentnosť, predvídateľnosť legislatívneho procesu a vymožiteľnosť práva predstavujú chrbticu podnikateľského prostredia. Sú taktiež základným predpokladom pre rozvoj domácich a zahraničných investícií," zdôrazňujú zástupcovia podnikateľov.

Vzdelávanie, „odliv mozgov“ aj tradičné aktivity

Druhým pilierom je téma vzdelávania, najmä príprava kvalitných zamestnancov, prepájanie škôl s podnikateľským prostredím a problematika „odlivu mozgov“ zo Slovenska.

Tretí pilier tvoria tradičné aktivity PAS, ako pravidelné prieskumy a analýzy medzi podnikateľmi, Index podnikateľského prostredia a pod. Taktiež projekty na rozvoj spolupráce a komunikáciu firiem so samosprávami.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie