• Dnes je: Piatok 14. mája 2021 meniny má Bonifác

Podnikateľ Brhel odmieta všetky obvinenia, svoju nevinu chce preukázať

Podnikateľ Brhel odmieta všetky obvinenia, svoju nevinu chce preukázať

Jozef Brhel sa tiež vzdal akýchkoľvek výkonných pozícií v spoločnostiach patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV.

29.1.2021 (Webnoviny.sk) - Podnikateľ Jozef Brhel, ktorého v piatok podľa medializovaných informácií obvinila polícia v rámci akcie Mýtnik, odmieta všetky obvinenia a svoju nevinu je rozhodnutý preukázať pred orgánmi činnými v trestnom konaní.

Stanovisko Brhela a podnikateľskej skupiny združenej vo fonde ZMJ SICAV poskytol riaditeľ komunikácie skupiny Juraj Puchý.

Skupina zároveň potvrdila, že Brhel sa nachádza v zahraničí a hneď ako bude vyzvaný, vráti sa na Slovensko. Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v piatok v rámci akcie Mýtnik bývalého funkcionára finančnej správy a ďalších osem osôb. Podľa medializovaných informácií chceli zadržať aj podnikateľov Michala Suchobu a Brhela.

Všetky obvinenia sú podľa podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV postavené „len na výpovediach osôb obvinených z iných trestných činov“. „Navyše v IT sektore, ktorého sa podľa medializovaných informácií obvinenia majú týkať, už nepôsobí viac ako desať rokov,“ uviedli v stanovisku.

Brhel sa tiež v piatok vzdal akýchkoľvek výkonných pozícií v spoločnostiach patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV.  Riadenie podnikateľskej skupiny združenej vo fonde ZMJ SICAV preberá od piatku Anton Bielik. Základom pôsobenia skupiny ZMJ SICAV sú energetika a reality.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie