• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Podnikateľ Bödör z kauzy Dobytkár zostáva naďalej vo väzbe, súd rozhodol aj o ďalších obvinených

Podnikateľ Bödör z kauzy Dobytkár zostáva naďalej vo väzbe, súd rozhodol aj o ďalších obvinených

Súd neprijal ich písomný sľub ani ponúknutú peňažnú záruku.

15.3.2021 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v pondelok v Banskej Bystrici rozhodol na základe návrhu prokurátora o predĺžení trvania lehoty väzby u troch obvinených v kauze Dobytkár. Medzi nimi je aj podnikateľ Norbert Bödör.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, sudca pre prípravné konanie prepustil z väzby na slobodu obvineného právnika M.K. Rozhodnutie nie je právoplatné, keďže prokurátor proti nemu podal sťažnosť, ktorá má odkladný účinok. O sťažnosti rozhodne Najvyšší súd SR.

Rozhodnutie nie je právoplatné

Sudca pre prípravné konanie zamietol žiadosť obvinených Ľubomíra Partiku, Petra Kubu a Norberta Bödöra o prepustenie z väzby na slobodu. Sudca na základe návrhu prokurátora rozhodol o predĺžení trvania lehoty väzby u týchto troch obvinených do 1. júla 2021.

„Súd nenahradil väzbu u obvinených dohľadom probačného a mediačného úradníka. Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR," doplnila Kudjáková.

Podozrenia z korupcie v PPA

Ďalšieho z obvinených, podnikateľa Martina Kvietika prepustil 11. marca Najvyšší súd SR na slobodu s odôvodnením, že pominula obava z jeho kolúzneho konania. Po prepustení ho následne zadržala polícia pre obvinenie zo skutku z roku 2017. O jeho väzbe na návrh prokurátora rozhoduje ŠTS v Pezinku.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur. V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad exšéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada, finančník Martin Kvietik či podnikatelia Norbert Bödör a Peter Kuba. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie