• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Podmanický mal ku Kiskovi veľmi kritický postoj, hlava štátu si však zaslúži elementárnu úctu

Podmanický mal ku Kiskovi veľmi kritický postoj, hlava štátu si však zaslúži elementárnu úctu

Podľa Krajniaka zaujímavé bude sledovať, ako si predstavuje Kiska svoje ďalšie účinkovanie v politike.

BRATISLAVA 16. mája (WebNoviny.sk) – Prezident SR Andrej Kiska sa podľa krajského predseda Smeru v Žiline a poslanca NR SR Jána Podmanického rozhodol nekandidovať, lebo nevie dôveryhodne vysvetliť viaceré otázky zo svojej podnikateľskej éry.

Ako povedal Podmanický v utorok pre agentúru SITA, nikdy nebol fanúšikom Kisku a často mal k nemu veľmi kritický postoj. „Jeho obraz, ako úradujúcej hlavy štátu, som však mal vo svojej kancelárii, pretože si myslím, že hlava štátu si zaslúži elementárnu úctu každého z nás,“ zdôraznil.


Rozhodnutie Andreja Kisku podpredsedu hnutia Sme rodina Milana Krajniaka nekandidovať v budúcich prezidentských voľbách neprekvapilo. „Zaujímavé bude sledovať, ako si predstavuje svoje ďalšie účinkovanie v politike, ak v minulosti povedal, že nebude kandidovať v parlamentných voľbách,“ povedal Krajniak pre agentúru SITA.

Podľa jeho straníckej kolegyne Adriany Pčolinskej prezidentské voľby v roku 2019 budú bez Andreja Kisku pravdepodobne napínavé. „Myslím si však, že prezident Kiska bude v parlamentných voľbách hlavnou postavou nového subjektu, aj keď asi o poslanecký post sa uchádzať nebude,“ uviedla pre agentúru SITA.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie