• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Podľa Matoviča mala prezidentka odvolať Šimka skôr, ihneď po zverejnení jeho názoru  

Podľa Matoviča mala prezidentka odvolať Šimka skôr, ihneď po zverejnení jeho názoru  

Líder hnutia OĽaNO a priatelia dodal, že Šimko vraj mal snahu získať informácie o niektorých vyšetrovaných prípadoch.

19.7.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová mala podľa lídra OĽaNO a priatelia Igora Matoviča odobrať poverenie Ivanovi Šimkovi ihneď na druhý deň po zverejnení jeho názoru o nutnosti podriadenia polície politike. Dodal, že ak prezidentka nechcela konať, predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor mal dať návrh hlave štátu na zbavenie Šimka poverenia viesť ministerstvo vnútra.

„(Šimko, pozn. SITA) bol na začiatku hrdý na to, čo napísal, potom to zbabelo prezentoval ako súkromnú literárnu činnosť a po šestnástich dňoch, keď padol zrejme na hlavu z hrušky, tak konečne sa mu to upratalo a povedal, že to bola hlúposť a policajtom sa ospravedlnil," uviedol Matovič na dnešnej tlačovej besede.

Zároveň sa pýta prezidentky Čaputovej a premiéra Ódora, čo v skutočnosti bolo za odvolaním Šimka z funkcie šéfa rezortu vnútra.

„Aké informácie chcel získať, z akých vyšetrovacích spisov? Túto kauzu nemôžete uzavrieť tým, že budete mlčať," vyzval Matovič.

Viera Leščáková zo strany Za Ľudí uviedla, že Šimko nemal byť nikdy do funkcie vymenovaný, keďže na to nemal predispozície.

„Mnoho starších policajtov mi vravelo, že voči vlastnému rezortu bol nepriateľský aj v minulosti," povedala.

Viac k téme: Minister vnútra SR, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Podľa Matoviča mala prezidentka odvolať Šimka skôr, ihneď po zverejnení jeho názoru  

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie