• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Počet pracovných ponúk dosiahol vlani historické čísla. O ktorú prácu bol najväčší záujem?

Počet pracovných ponúk dosiahol vlani historické čísla. O ktorú prácu bol najväčší záujem?

Na jednu ponuku zareagovalo v priemere 15 ľudí.

4.1.2022 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia v minulom roku uverejnili rekordný počet pracovných ponúk. Ako vyplýva z novoročnej analýzy pracovného portálu profesia.sk, rok 2021 priniesol o 100-tisíc ponúk viac ako rok predtým.

Firmy za uplynulý rok uverejnili celkovo 292 838 pracovných inzerátov. Ide o najvyššie číslo v 24-ročnej histórii pracovného portálu na Slovensku.

Priemerný počet reakcií sa znížil

„Najviac pracovných ponúk bolo v obchode, vo výrobe, IT, doprave s logistikou a v administratíve. Prvá päťka sektorov s najvyšším počtom pracovných inzerátov sa oproti roku 2020 nezmenila,“ informoval portál profesia.sk, podľa ktorého nedávno ukončený rok 2021 priniesol nižšiu konkurenciu medzi uchádzačmi.

„Zníženie priemerného počtu reakcií na ponuku spôsobil najmä rekordný počet ponúk. Celkový počet reakcií však výrazne presiahol číslo 3,2 mil., čo je dokonca viac ako počet reakcií z predpandemických rokov 2018 či 2017,“ dodal portál.

Administratíva láka najviac

Spomedzi jednotlivých pracovných oblastí u uchádzačov na Slovensku vyhráva administratíva. Spomedzi 29-tisíc ponúk z tohto odvetvia zareagovalo v roku 2021 na každú v priemere 33 ľudí.

Slováci mali v roku 2021 vysoký záujem tiež o ponuky práce v žurnalistike a médiách, ľudských zdrojoch, vrcholovom manažmente a marketingu, reklame a PR.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie