• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Počet osobných áut na obyvateľa sa v EÚ predvlani zvýšil, vo vlastníctve však existovali značné rozdiely

Počet osobných áut na obyvateľa sa v EÚ predvlani zvýšil, vo vlastníctve však existovali značné rozdiely

Pri úžitkových vozidlách neexistujú žiadne systematické rozdiely medzi západnými a východnými regiónmi EÚ.

V roku 2021 sa priemerný počet osobných áut na obyvateľa v Európskej únii (EÚ) zvýšil z 0,53 na 0,57. V utorok o tom informoval štatistický úrad Európskej únie Eurostat, ktorý uviedol, že západné krajiny Únie zaznamenali vyššiu mieru motorizácie v porovnaní s členskými štátmi zo strednej a východnej Európy.

Na regionálnej úrovni však existovali značné rozdiely vo vlastníctve automobilov v rámci EÚ. Mnohokrát to súvisí s ekonomickou situáciou, ale môže to byť ovplyvnené aj špecifickými okolnosťami.

Napríklad vysoká miera motorizácie v talianskom regióne Valle d’Aosta je ovplyvnená výhodnými daňovými pravidlami.

Prvé miesto malo Rumunsko

V rokoch 2001 až 2021 zaznamenalo Rumunsko najvyššiu priemernú ročnú mieru rastu osobných automobilov na tisíc obyvateľov spomedzi členských štátov EÚ, a to až +5,4 %. Hneď za Rumunskom nasledovalo Poľsko (+4,5 %). Na opačnom konci rebríčka sú Malta a Holandsko (zhodne po +0,9 %), Španielsko (+0,8 %), Francúzsko a Taliansko (obe +0,7 %), Belgicko a Rakúsko (zhodne po +0,5 %), Nemecko a Luxembursko (obe +0,4 %) a Švédsko (+0,3 %), ktoré zaznamenali priemernú ročnú mieru rastu pod jedno percento.

Vo všeobecnosti pobaltské, východoeurópske a stredoeurópske krajiny EÚ zaznamenali v rokoch 2001 až 2021 silnejší rast ako západné krajiny EÚ.

Žiadne rozdiely pri úžitkových vozidlách

Pri úžitkových vozidlách neexistujú žiadne systematické rozdiely medzi západnými a východnými regiónmi EÚ. Podiel úžitkových vozidiel na celkovom počte cestných vozidiel v kraji závisí od viacerých faktorov. Patria medzi ne regionálne dopravné systémy a infraštruktúra pre rôzne druhy nákladnej dopravy, ako sú diaľnice, železničné trate, prístavy a letiská.

Úlohu zohrávajú aj ekonomické charakteristiky regiónu, tzn. či v regionálnej ekonomike dominuje výrobný priemysel alebo služby a či sa región nachádza na kľúčových európskych trasách nákladnej dopravy. Regiónmi s najvyšším počtom úžitkových vozidiel v roku 2021 boli španielske oblasti Andalúzia a Katalánsko.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie