• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Počet hospitalizovaných pacientov na COVID-19 na Slovensku stúpa a dosahuje historické maximá

Počet hospitalizovaných pacientov na COVID-19 na Slovensku stúpa a dosahuje historické maximá

Hoci je situácia náročná, v niektorých nemocniciach sa stále vykonáva aj časť plánovaných výkonov.

Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň má na Slovensku stúpajúci trend a aktuálne dosahuje historické maximá.

Ako ďalej informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, v nemocniciach je v súčasnosti 2 230 takýchto pacientov, na JIS je 140 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 142 ľudí.

V porovnaní so štatistikami z predchádzajúceho dňa narástol počet hospitalizovaných pacientov o 83. Situácia je pritom podľa rezortu vážna, no má ju pod kontrolou.


Na ministerstve je zriadený tím, ktorý sa venuje výlučne situácii v zdravotníckych zariadeniach. Niekoľkokrát za deň dostáva reporty a v prípade potreby situáciu aktívne rieši.


„Zabezpečenie dostupnej zdravotnej starostlivosti je pre nás kľúčové. Hoci je situácia náročná, v niektorých nemocniciach sa stále vykonáva aj časť plánovaných výkonov, v závislosti od epidemiologickej situácie v danom regióne,“ povedal štátny tajomník Peter Stachura.


Zároveň ubezpečil, že všetkým pacientom, bude v prípade náhleho zhoršenia ich zdravotného stavu poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť.


Počasie