• Dnes je: Nedeľa 27. septembra 2020 meniny má Cyprián

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku počas koronakrízy klesol len mierne

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku počas koronakrízy klesol len mierne

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci.

22.5.2020 (Webnoviny.sk) - Pandémia koronavírusu v apríli počet cudzincov pracujúcich na Slovensku znížila len mierne. Ku koncu minulého mesiaca u nás pracovalo 76,2-tisíca cudzincov, čo bolo o 1,7-tisíca menej ako v marci. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 4,3-tisíca cudzincov viac. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

V apríli ich na slovenskom trhu práce ubudlo 617, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil na 22,4-tisíca.

Počet Srbov pracujúcich na Slovensku v minulom mesiaci klesol o 396 osôb na 12,9-tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 8-tisíc, nasledovali Česi so 5,9-tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,2-tisíca.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Vyše štvrtina cudzincov na Slovensku pracovala ku koncu apríla tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21-tisíc cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 8,3-tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 3,6-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len jedenásť cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci apríla v okrese Medzilaborce.

Viac k téme: cudzinci, Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie