• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Počasie: Sneh a vietor komplikujú dopravu na východe Slovenska, niektoré cesty sú neprejazdné (video)

Počasie: Sneh a vietor komplikujú dopravu na východe Slovenska, niektoré cesty sú neprejazdné (video)

Polícia upozorňuje, že situácia je na viacerých cestách kritická.

11.2.2021 (Webnoviny.sk) - Sneh a silný vietor komplikujú vo štvrtok ráno dopravu v Košickom kraji. Miestami sa na vozovke nachádza vrstva snehu, napriek tomu je väčšina ciest zjazdná.

Ako na sociálnej sieti informovala košická krajská polícia, cesta na horskom priechode Soroška je odpluhovaná, posypaná a plne prejazdná.

Rovnaká situácia je aj na horských priechodoch Dobšinský kopec a Dargov. Slanec je taktiež priebežne upravovaný a na horskom priechode Štós je podľa polície ujazdená vrstva snehu, ale cesta je zjazdná.

Vietor vyvrátil kamión

Neprejazdná je aktuálne cesta medzi Moldavou nad Bodvou a Čečejovcami. Vietor tam vyvrátil kamión, ktorý tvorí prekážku v cestnej premávke. Pri reštaurácii Latorica smer Veľké Kapušany, je v dôsledku dopravnej nehody cesta taktiež neprejazdná.


Dopravu tam komplikuje na ceste spadnutý strom. V okrese Michalovce pri obci Klokočov sú cesty neupravené a nachádza sa tam aj vozidlo, ktoré zišlo z cesty. V celom okrese Trebišov husto sneží a fúka silný vietor a na ceste sa tvoria snehové jazyky.

Policajti regulujú dopravu

Štátna cesta v úseku Hriadky - Michalovce je pre nákladnú dopravu úplne neprejazdná, pre osobné motorové vozidlá je prejazdná iba čiastočne. Príslušníci Policajného zboru sú na mieste a dopravu regulujú. Úsek cesty Michalovce - Petrovce nad Laborcom, Voľa, Nacina Ves a Strážske je momentálne úplne neprejazdný, nakoľko sú tam skrížené tri kamióny.


„Situácia na cestách je momentálne kritická, maximálny počet príslušníkov reguluje v týchto kritických úsekoch dopravu. Ak nemusíte, nechoďte na cesty," dodala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Zjazdnosti ciest

Všetky sledované diaľničné úseky na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem úseku D1 Levoča - Prešov -Budimír, D3 Svrčinovec - Skalité, št. hr. PLN, R2 Šaca (I/16) - KE Pereš - KE Most VSS, R3 Horná Štubňa, Trstená, sever - Tvrdošín, sever a Sedliacka Dubová (I/59) - Široká (I/59) a R4 Svidník obchvat, kde je na vozovke čerstvý, utlačený alebo miestami kašovitý sneh hr. 1 - 3 cm.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je na západnom Slovensku prevažne vlhký až mokrý, na strednom a východnom Slovensku a v hornatejšom území miestami pokrytý čerstvým, kašovitým alebo utlačeným snehom hr. 1 - 3 cm, miestami 4 - 5 cm, na ceste II/578 v úseku Skalka - Kremnica a II/576 HP Herlianske Sedlo hr. 5-10 cm. Zľadovatený sneh je na úsekoch ciest II/512 Oslany - Cerová, II/593 odb. Krnča - Partizánske, na cestách III. triedy v obvode Partizánske. Miestami zľadovatený sneh je na úsekoch ciest II. a III. triedy na území okresu Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie a na cestách III. triedy v obvodoch Machnáč, Trenčín, Nitra a Topoľčany.


Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý čerstvým, kašovitým alebo utlačeným snehom hr. 1-3 cm, na HP Herlianske Sedlo do hr. 5 - 10 cm, na HP Vernár a Klenov do hr. 4-5 cm. HP Biela Hora, Havran, Homôlka, Soroška, Šturec a Šútovce majú vlhkú až mokrú vozovku.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasieZdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie