• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Počasie predpoveď na Utorok 31. januára 2023 premenlivá prevažne veľká, v južnej polovici miestami prechodne zmenšená oblačnosť

Počasie predpoveď na Utorok 31. januára 2023 premenlivá prevažne veľká, v južnej polovici miestami prechodne zmenšená oblačnosť

Predpoveď počasia na 31.1.2023, pranostiky, zjazdnosť ciest

Dnes bude premenlivá prevažne veľká, v južnej polovici miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Miestami, na severe na mnohých miestach, sneženie alebo snehové prehánky. V polohách do cca 300 m aj dážď alebo dážď so snehom.

V horských oblastiach lokálne tvorba snehových jazykov alebo závejov.

Najvyššia denná teplota 1 °C až 7 °C, v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní väčšinou -3 °C až 1 °C. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -8 °C.

Západný až severozápadný vietor 3 až 8, na juhozápade spočiatku aj okolo 10 m/s, v nárazoch okolo 17 m/s (10 až 30, JZ 35 km/h, nárazy 60 km/h). Popoludní a k večeru bude vietor slabnúť.


Predpokladané množstvo zrážok: do 2 mm, na severe ojedinele do 5 mm, na návetriach ojedinele aj viac, na severe ojedinele okolo 5 cm snehu.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní


počasieTrvanie ročných období sa bude postupne meniť. Ktoré z nich bude najdlhšie?


Počasie pranostiky JANUÁR

Aký január, taký jún.

V januári veľa dažďa, ale snehu málo, záhradám i poliam vždycky škodievalo.

Na počiatku roku keď sú mokré časy, od hnevu si vinár bude šklbať vlasy.

Keď január vodu pustí , v ľad ju zas marec zhustí.

Dážď, keď nesie január, neteší sa hospodár.

Januárové dažde, siatinám nešťastie.

Keď január nie je pod snehom, beda poliam, lúkam a vrchom.

Beda tomu roku, v ktorom v januári tráva rastie.

Keď nie je zima v januári, bude v apríli a v máji.

Keď je v januári teplo, siaha bieda až na dno.

Keď rastie tráva v januári, zle rastie v lete.

Čo január zazelená, to máj spáli.

Teplý január - poľutuj bože!

Biely január, zelený máj, plné stodoly a staje, dobre je na gazdovskom dvore.

Keď je január studený a mrazivý, poľu a ľuďom je priaznivý.

V januári mráz - teší nás, v januári voda - to je večná škoda.

V januári sneh a blato, vo februári mnoho mrazov zato.

Keď duje v januári severák, žito bude dobre sypať.

Keď je v januári mnoho snehu, býva marec suchý.

Mnoho snehu v januári, málo vody v apríli a máji.

Keď je január biely, november je zelený.

Január dobrý je, keď chotár biely je.

Január studený, marec teplý.


Odporúčame:

Predpoveď počasia


Odporúčame:

Horoskop na dnes


Súhrnná správa o počasí a zjazdnosti ciest

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Na úsekoch D1 Ivachnová - Poprad-Letisko, D1 Jánovce - Levoča, R3 Trstená, sever - Tvrdošín, sever, R3 Sedliacka Dubová - Široká, R3 Horná Štubňa, sever - Horná Štubňa, žel. st. a R4 Svidník-juh - Svidník-sever sa nachádza čerstvý až kašovitý sneh hr. 1 - 3 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na úsekoch ciest vo vyššie položených miestach najmä stredného a východného Slovenska sa na vozovkách môže nachádzať vrstva čerstvého až utlačeného snehu v hr. 1 - 3 cm, v oblastiach v okolí Tatier môže byť hr. 4 - 5 cm. Čerstvý sneh hr. 5 - 10 cm je na cestách II/542 Spišská Belá - Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne - Lysá nad Dunajcom (hr. PLN), II/578 v úseku Skalka - Kremnica a na cestách III. tried v obvode Haligovce a Spišská Stará Ves. Miestami zľadovatený sneh hr. 1 cm sa nachádza na cestách III. tried v obvodoch Lučenec, Poltár, Kokava nad Rimavicou.


Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý čerstvým až utlačeným snehom hr. 1 - 3 cm. Na HP Vrchslatina je miestami zľadovatený sneh hr. 4 - 5 cm. HP Pezinská Baba, Soroška, Dargov, Pusté Pole, Biela Hora a Havran majú vozovky vlhké až mokré.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť do 100 m v oblasti medzi Ivachnovou a Širokým, ale aj v okolí Vrútok a Lenartova.

Hmla s dohľadnosťou do 100 m sa nachádza v lokalitách Trebišov a Kráľovský Chlmec.

Pozor na nárazový vietor v lokalite Liptovské Matiašovce!

HP Príslop je uzavretý pre nákladné vozidlá nad 12 m dĺžky. Obchádzka vedie cez Tvrdošín (I/59).

Cesta III/3061 Štrba - Šuňava je pre silný vietor a tvorenie závejov uzatvorená.

HP Šútovce (III/1774) a cesta I/64 v úseku Nitrianske Pravno (II/519) - Fačkovské sedlo sú v zimnej sezóne uzavreté pre vozidlá nad 10 m dĺžky!

HP Herlianske Sedlo a cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie sú v zimnom období neudržiavané a uzavreté pre všetku dopravu!


Na počasie je citlivejšie nežnejšie pohlavie a starší ľudia, ale dokáže potrápiť aj mladšie ročníky
Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie