• Dnes je: Nedeľa 27. septembra 2020 meniny má Cyprián

Počasie na Slovensku ovplyvní Lorenzo, pocítime to najmä cez víkend

Počasie na Slovensku ovplyvní Lorenzo, pocítime to najmä cez víkend

V noci zo soboty na nedeľu môžu teploty klesať v najchladnejších lokalitách aj pod bod mrazu.

3.10.2019 (Webnoviny.sk) - Zvyšky hurikánu Lorenzo cez víkend ovplyvnia počasie aj na našom území. Prinesú upršané a veterné počasie

„V priebehu štvrtka sa od západu začne počasie na našom území zlepšovať a zrážky budú ustávať, no v priebehu víkendu sa počasie na našom území opäť zhorší,“. Očakávať možno aj výrazné ochladenie a mrazy.

Vplyv hurikánu Lorenzo na našom území bude cítiť počas soboty, maximálne poryvy vetra však zrejme nebudú významné. Ich rýchlosť sa bude pohybovať okolo 20 m/s.

Maximálne teploty klesnú pod hranicu +15 °C a chladno bude aj v noci. Už v noci na nedeľu môžu teploty klesať v najchladnejších lokalitách aj pod bod mrazu. Veľmi chladno bude aj nasledujúce dni.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePredpoveď počasia na víkend

Sobota


Predpoveď počasia na 05.10.2019


Cez strednú Európu bude smerom na východ postupovať oklúzny front spojený s tlakovou nížou, ktorej stred sa presunie z oblasti Beneluxu nad naše územie.


Oblačno až zamračené, v noci spočiatku miestami zmenšená oblačnosť a od západu postupne na mnohých miestach dážď, od cca 1300 m sneženie. Zrána ojedinele hmlisto. Naďalej chladno.

Najnižšia nočná teplota 7 až 2, na juhozápade okolo 10 st.

Najvyššia denná teplota 7 až 13, na juhu miestami do 14 st.

V noci väčšinou slabý, cez deň južný, na západe prevažne západný, vietor 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h).


Nedeľa


Predpoveď počasia na 06.10.2019


Za oklúznym frontom k nám po prednej strane tlakovej výše so stredom nad Nórskym morom od severu začne prúdiť studený, pôvodom arktický vzduch.


Premenlivá, prevažne veľká oblačnosť. V noci na mnohých miestach, cez deň miestami dážď alebo prehánky, od výšky cca 800 m snehové. Veterno a na pocit veľmi chladno.

Najnižšia nočná teplota 8 až 2 st.

Najvyššia denná teplota 8 až 14, na severe miestami okolo 6 st.

Severozápadný až severný vietor 5 až 11 m/s (20 až 40 km/h), v nárazoch miestami 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), ale k večeru zoslabne.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie