• Dnes je: Štvrtok 13. augusta 2020 meniny má Ľubomír

Počasie: Juhozápad Slovenska čaká ďalšia víchrica. Wiltrud k nám mieri z Nemecka

Počasie: Juhozápad Slovenska čaká ďalšia víchrica. Wiltrud k nám mieri z Nemecka

Na Slovensku začne silnieť vietor v piatok okolo poludnia, najsilnejšie nárazy vetra by mal Wiltrud priniesť poobede na krajnom juhozápade.

Zdá sa, že s víchricami sa v poslednom období roztrhlo vrece. Po Petre a Ciare Slovensko zasiahne Wiltrud, ktorý prinesie silný vietor najmä na juhozápadné Slovensko. Víchricu prináša hlboká tlaková níž, ktorá sa presúva smerom od Atlantiku západnou Európou a prináša so sebou aj studený front.

V oblasti Beneluxu a západného, či severného Nemecka presahuje aj v nižších polohách rýchlosť vetra 100 km/h. Front pritom postupuje smerom na východ. V Česku a v Rakúsku začal vietor silnieť v piatok ráno.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa, rakúski meteorológovia očakávajú ešte silnejší vietor a výstrahu zvýšili na druhý stupeň.


Na Slovensku začne silnieť vietor v piatok okolo poludnia, najsilnejšie nárazy vetra by mal Wiltrud priniesť poobede na krajnom juhozápade. Nárazy vetra môžu dosahovať rýchlosť 70 až 90 km/h. Vietor zosilnie taktiež na horách, a to najmä popoludní. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 2. stupňa pre okresy Bratislava a Nitra, kde bude vietor dosahovať 85 – 95 km/h. Pre ostatné okresy juhozápadného Slovenska platí výstraha 1. stupňa pred vetrom.


Vietor bude na našom území slabnúť počas večera, ale pokojné počasie dlho nevydrží. Už v nedeľu sa v strednej Európe, vrátane nášho územia rozfúka silný vietor opäť.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasie


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie