• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Počas záplav unikli v Číne desiatky krokodílov z chovnej stanice, odchytili ich zatiaľ len osem (video)

Počas záplav unikli v Číne desiatky krokodílov z chovnej stanice, odchytili ich zatiaľ len osem (video)

Údajne ide o krokodíly siamské, sladkovodné plazy, ktoré môžu dorásť do dĺžky približne troch metrov.

12.9.2023 (SITA.sk) - Z chovnej farmy v južnej Číne unikli v dôsledku záplav spôsobených tajfúnom Haikui desiatky krokodílov. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na čínske úrady.

Desiatky sú stále na slobode

Približne 75 krokodílov sa dalo na útek, keď sa vylialo jazero v meste Mao-ming v provincii Kuang-tung. Niektoré z nich sa podarilo chytiť, zatiaľ čo iné miestne úrady „z bezpečnostných dôvodov“ zastrelili alebo usmrtili elektrickým prúdom.

Čínske štátne médiá uvádzajú, že doteraz odchytili osem plazov a desiatky sú stále na slobode. Obyvateľov blízkych dedín preto vyzvali, aby zostali doma.

Tajfún Haikui

Tajfún Haikui viac ako týždeň sužoval južnú Áziu, pričom zasiahol Čínu, Hongkong, Taiwan a Japonsko. V južnej Číne v dôsledku tajfúnu, ktorý medzičasom zoslabol na tropickú búrku, no spôsobil zosuvy pôdy a záplavy, zahynulo sedem ľudí a ďalší traja sú nezvestní.

Podľa úradov po záplavách uniklo 69 dospelých a šesť mladých krokodílov. V súvislosti s incidentom zatiaľ nehlásili žiadne obete. Denník Washington Post podľa BBC uvádza, že údajne ide o krokodíly siamské, sladkovodné plazy, ktoré môžu dorásť do dĺžky približne troch metrov.

V meste Mao-ming sa nachádza viacero krokodílích fariem, kde zvieratá chovajú pre kožu aj pre mäso.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie