• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Počas vojny nemáme voľno, tvrdí Danilov a ukrajinská armáda je na protiofenzívu vždy pripravená

Počas vojny nemáme voľno, tvrdí Danilov a ukrajinská armáda je na protiofenzívu vždy pripravená

Ozbrojené sily začnú útok, keď velitelia vypočítajú, že „v danom bode vojny môžeme mať najlepší výsledok“, skonštatoval.

27.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajina je pripravená spustiť svoju dlho pripravovanú protiofenzívu, povedal tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany.

Útok môže začať kedykoľvek

Oleksij Danilov sa o protiofenzíve zhováral s britským vysielateľom BBC, pričom povedal, že útok na prevzatie územia okupovaného ruskými silami sa môže začať kedykoľvek, „dnes, pozajtra alebo o týždeň“.

Ozbrojené sily začnú útok, keď velitelia vypočítajú, že „v danom bode vojny môžeme mať najlepší výsledok“, skonštatoval. Ukrajinská armáda je podľa Danilova vždy pripravená.

„Rovnako, ako sme boli kedykoľvek pripravení brániť našu krajinu. A nie je to otázka času. Musíme pochopiť, že túto historickú príležitosť pre našu krajinu, ktorú sme dostali od Boha, nemôžeme stratiť, aby sme sa mohli skutočne stať nezávislou, veľkou európskou krajinou,“ vyjadril sa s tým, že Kyjev vie, že je to dôležitá úloha a „nemá právo urobiť chybu“.

Územie musia chrániť

Danilov odmietol náznaky, že by sa protiofenzíva už začala, pričom povedal, že „zbúranie ruských riadiacich centier a ruského vojenského vybavenia“ je úlohou ukrajinských ozbrojených síl od 24. februára minulého roku, keď ruský vodca Vladimir Putin spustil inváziu. „Počas tejto vojny nemáme voľno,“ dodal.

Tajomník bezpečnostnej rady v rozhovore tiež bránil rozhodnutie ukrajinských síl bojovať dlhé mesiace v Bachmute na východe Ukrajiny, kde prišli o život mnohí vojaci.

„Bachmut je naša zem, naše územie a musíme ho brániť. Ak začneme opúšťať každú obec, to by nás mohlo dostať k západnej hranici, ako Putin chcel od prvého dňa vojny,“ povedal.

Bachmut zohral veľkú úlohu

Ako dodal, „ovládame len malú časť mesta a priznávame sa k tomu. Ale musíte mať na pamäti, že Bachmut zohral v tejto vojne veľkú úlohu.“

Danilov zároveň potvrdil, že ruskí žoldnieri z Wagnerovej skupiny sa sťahujú z Bachmutu, ale zoskupujú sa na ďalších troch miestach. „Neznamená to, že s nami prestanú bojovať,“ poznamenal.

Tajomník je tiež podľa svojich slov „absolútne pokojný“ z toho, že Rusko začalo s umiestňovaním jadrových zbraní v Bielorusku. „Pre nás to nie sú novinky,“ uzavrel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie