• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Po útokoch na predvolebných zhromaždeniach v Pakistane zomrelo už 132 ľudí

Po útokoch na predvolebných zhromaždeniach v Pakistane zomrelo už 132 ľudí

K útoku v provincii Balúčistan, pri ktorom zomrelo 128 osôb, sa prihlásil Islamský štát.

KVÉTA 14. júla (WebNoviny.sk) - Počet obetí útokov na piatkových predvolebných zhromaždeniach v Pakistane stúpol na 132. Samovražedný útočník zabil v meste Mastung v juhozápadnej provincii Balúčistan 128 ľudí. Ďalších 300 v dôsledku jeho činu utrpelo zranenia. Zvyšných štyroch mŕtvych a 20 zranených si vyžiadal bombový útok v piatok ráno v severozápadnom meste Bannu.


Útok v meste Mastung sa odohral na zhromaždení Sirádža Raisáního, ktorý sa uchádzal o kreslo v provinčnom parlamente. Raisání utrpel vážne zranenia, ktorým následne podľahol. K útoku sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát, ale dôvod k jeho vykonaniu neuviedla. Útok bol najkrvavejším pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami a voľbami do štyroch provinčných zhromaždení, ktoré sú v Pakistane naplánované na 25. júla.

Útoky otriasli Pakistanom len niekoľko hodín pred návratom expremiéra Naváza Šarífa z Londýna. Politik priletel so svojou dcérou Maryam v piatok do mesta Láhaur, kde ich zatkli a previezli do väznice Adiala v meste Rávalpindí neďaleko Islamabadu. Šarífa aj jeho dcéru minulý týždeň v neprítomnosti odsúdili za korupciu. Expremiéra na desať rokov a dcéru na sedem. Vo väzbe je aj Šarífov zať, ktorý si na základe rovnakých obvinení odpykáva ročný trest odňatia slobody.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie