• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Po protidrogovej akcii Mrak obvinili troch Kysučanov, polícia zaistila metamfetamín za takmer devätnásťtisíc eur

Po protidrogovej akcii Mrak obvinili troch Kysučanov, polícia zaistila metamfetamín za takmer devätnásťtisíc eur

V rámci procesných úkonov NAKA zaistila metamfetamín o hmotnosti 545 g v celkovej hodnote 18.

28.7.2023 (SITA.sk) - Po protidrogovej razii Mrak čelia obvineniu traja zadržaní Kysučania. Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný zločin Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 34-ročnému R.H., 25-ročnému D.Č. a 34-ročnej žene L.I., všetkým z okresu Čadca.

V tlačovej správe o tom informuje Zuzana Hrabovská, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Metamfetamín predávali aj v Poľsku

Obvinené osoby podľa polície od marca 2021 až do 26. júla 2023 spoločne s ďalšími osobami, najmä českej národnosti, ako členovia organizovanej skupiny pôsobiacej vo viacerých štátoch, s presne rozdelenou deľbou úloh, nakupovali a zadovažovali lieky (prekurzory), z ktorých následne vyrábali, najmä v okrese Čadca, metamfetamín.

Ten za účelom finančného zisku predávali okrem Slovenska aj v Českej republike a Poľsku. Fungovanie organizovanej skupiny riadil podľa polície R.H., ktorý najmä financoval celý obchod, rozhodoval o množstve nakúpených tabliet, vyrábal metamfetamín a následne ho predával ďalším osobám.

Obvinený 25-ročný D.Č. na základe jeho pokynov prevážal a zadovažoval prekurzory určené na výrobu metamfetamínu.

Družka obvineného R.H. 34-ročná L.I. sa podieľala na výrobe metamfetamínu a zároveň nakupovala prekurzory a zabezpečovala chemikálie určené na jeho výrobu.

Obvineným hrozí až 15 rokov

Na akcii Mrak, ktorá sa realizovala 26. júla v okrese Čadca, boli vykonané tri domové prehliadky, štyri prehliadky iných priestorov, pri ktorých bol zaistený metamfetamín o vyššie uvedenej hmotnosti, finančné prostriedky vo výške 28.585 eur a 247.800 českých korún, 20 prevažne luxusných motorových vozidiel a jedna motorka, ale aj rôzne nosiče dát, 19 ks nábojov, rôzne chemické prípravky, teplomery, injekčné striekačky, nádoby a ďalšie veci určené na výrobu metamfetamínu.

Akciu Mrak realizovalo spolu 20 vyšetrovateľov a operatívcov odboru Stred NAKA PPZ, ktorým poskytli súčinnosť policajti PPÚ KR PZ Trenčín a PMJ v Žiline, útvar osobitného určenia P PZ, kriminalistickí technici a ďalšie nezúčastnené osoby.

„Zadržaným podozrivým osobám bolo vznesené obvinenie a po vykonaní procesných úkonov bol podaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby. V prípade preukázania viny v súlade so zákonom hrozí všetkým trom osobám trest odňatia slobody 10 až 15 rokov,“ doplnila na záver Hrabovská.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie