• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Po novom koronavíruse hlási Čína aj prípad bubonického moru

Po novom koronavíruse hlási Čína aj prípad bubonického moru

Bubonický mor (nazývaný aj žľazový alebo čierny mor) spôsobuje bakteriálna infekcia.

Čínske úrady prijali preventívne opatrenia po tom, čo v meste Bajannur v autonómnej oblasti Vnútorné Mongolsko potvrdili jeden prípad bubonického moru.

Podľa správ štátnych médií sa pacient, ktorý je pastierom, nachádza v karanténe v stabilizovanom stave. Zdravotníci skúmajú aj ďalší podozrivý prípad, uviedli čínske noviny Global Times.

Stále nie je známe, ako sa pacient nakazil

Prvý podozrivý prípad sa vyskytol v sobotu v nemocnici v meste Bajannur. Stále nie je známe, ako a prečo sa pacient nakazil. Druhý prípad sa týka 15-ročného chlapca, ktorý sa zjavne dostal do kontaktu so svišťom, ktorého ulovil pes.


Úrady v tejto súvislosti vydali výstrahu, ktorá zakazuje lov a konzumáciu zvierat, ktoré môžu prenášať mor. Zároveň vyzvali verejnosť, aby nahlásila podozrivé prípady. Opatrenia ostanú v platnosti do konca roka.

Jednoduchá liečba antibiotikami

Bubonický mor (nazývaný aj žľazový alebo čierny mor) spôsobuje bakteriálna infekcia. Kedysi išlo o jedno z najobávanejších ochorení na svete, dnes sa však už dá pomerne jednoducho liečiť antibiotikami.


Na svedomí má jednu z najhorších epidémií v histórii ľudstva, ktorá si v 14. storočí v Afrike, Ázii a Európe vyžiadala približne 50 miliónov obetí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie