• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Plavkyňa Soňa Rebrová sa pokúsi zdolať legendárny kanál La Manche, chce tak pomôcť slovenským riekam (foto+video)

Plavkyňa Soňa Rebrová sa pokúsi zdolať legendárny kanál La Manche, chce tak pomôcť slovenským riekam (foto+video)

V prípade úspechu bude iba druhou Slovenkou v histórii, ktorá tento prieliv samostatne preplávala.

8.9.2023 (SITA.sk) - Slovenská diaľková plavkyňa Soňa Rebrová sa v piatok pokúsi zdolať legendárny kanál La Manche. Na štart sa postavila v piatok skoro ráno o 4:30 miestneho času.

Plávať bude približne 16 hodín

Preplávanie asi 40-kilometrového prielivu spája s cieľom pomôcť slovenským riekam. Svoje plávanie sa tak rozhodla prepojiť s bojom Svetového fondu na ochranu prírody (angl. World Wide Fund for Nature - WWF) Slovensko za slobodu riek.

WWF o tom informoval na domovskej stránke.

„Prečo plávať len tak, keď môžem pomôcť, upozorniť na nejaký problém, prípadne urobiť zbierku na dobrú vec? Veď budem plávať dlho, počítam okolo 16 hodín, a za ten čas môžem urobiť aj dobrý skutok," uviedla Rebrová.

Impulzom bola rozsiahla environmentálna škoda

Ako uvádza WWF, impulzom pre Rebrovú sa stal príbeh zo Želiezoviec na Hrone a rozsiahla environmentálna škoda, ktorá sa tam stala pred šiestimi rokmi.

„Prišlo mi ľúto, ako túto rieku pripravujeme o slobodu a ako veľmi negatívne ovplyvňujeme život v nej. Začala som sa zamýšľať nad paralelou medzi mojim plávaním a plávaním nič netušiacich živočíchov v prostredí plnom smrteľných nástrah. Ja na rozdiel od rýb mám na výber. Viem sa vyhnúť miestam o ktorých viem, že sú znečistené, vynechám lokality, ktoré sú nejakým spôsobom zabarikádované alebo prehradené. Ryba túto voľbu nemá, musí plávať tam, kam ju vedie inštinkt,” uviedla plavkyňa a dodala, že chce urobiť maximum pre zlepšenie podmienok.

„Verím, že prostredníctvom našej zbierky sa podarí podporiť vytrvalý boj WWF za slobodu Hrona, ktorý si vyžaduje veľa síl, personálnych kapacít a najmä kvalifikovanej právnickej pomoci," uzavrela Rebrová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie