• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Platenie kartou či hodinkami aj v zahraničí? Až dve tretiny Slovákov by tomu dali prednosť

Platenie kartou či hodinkami aj v zahraničí? Až dve tretiny Slovákov by tomu dali prednosť

Na dovolenke, pri víkendových pobytoch v mestách alebo na nákupoch v zahraničí používajú slovenskí respondenti najčastejšie na platenie karty alebo svoje smartfóny, či hodinky.

Až 67 percent Slovákov uviedlo, že by pri cestách do zahraničia uprednostnili platbu kartou alebo smartfónom, či hodinkami.

Tento trend sa rozvinul počas pandémie, keď spotrebitelia začali uprednostňovať online nakupovanie alebo pri platbe za tovar v obchodoch uprednostnili bezkontaktné platby, čo sa teraz odráža aj v preferenciách platieb pri cestách do zahraničia.

Tieto závery vyplynuli zo štúdie Travel and Payment Intentions Study 2022, ktorú uskutočnila spoločnosť Visa.

Rovnakou kartou platia aj doma

„Slováci sa pri cestách do zahraničia spoliehajú na platby kartou a mobilným zariadením,“ skonštatovala vedúca pre Visa pre Slovensko Ľubica Gubová. Drvivá väčšina Slovákov, a to takmer 94 %, používa rovnakú kartu doma a aj pri cestách do zahraničia. Iba 6 % Slovákov používa na platby v zahraničí inú kartu.


Ako hlavný dôvod na používanie inej karty v zahraničí uvádzajú Slováci pocit bezpečia pri nepoužívaní primárnej platobnej karty v zahraničí.


Najčastejšie platia na pumpách

Na dovolenke, pri víkendových pobytoch v mestách alebo na nákupoch v zahraničí používajú slovenskí respondenti najčastejšie na platenie karty alebo svoje smartfóny, či hodinky. Najviac prostredníctvom nich platia na čerpacích staniciach a v nákupných centrách. Vyjadrilo sa tak viac ako 80 % respondentov.


V potravinách je to 72 % opýtaných, v lekárňach a drogériách 70 % a v reštauráciách 70 %. V múzeách, galériách, či v zábavných parkoch je to 60 % Slovákov.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie