• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Plán obnovy dáva šancu postaviť druhú veľkú nemocnicu v hlavnom meste, tvrdí Budaj

Plán obnovy dáva šancu postaviť druhú veľkú nemocnicu v hlavnom meste, tvrdí Budaj

Poverený minister životného prostredia Ján Budaj.

Plán obnovy dáva šancu postaviť druhú veľkú nemocnicu v hlavnom meste. Premiér aj štátny tajomník zdravotníctva robia všetko preto, aby sa termín dodržal.

Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska Sobotné dialógy dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj. Dodal, že si nemyslí, že bolo správne nemocnicu Rázsochy zbúrať.

Pellegrini verí v posun termínu

Šéf envirorezortu tvrdí, že opozícia uvíta, ak sa termín nedodrží, no on verí, že aspoň skelet bude stáť. Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini je názoru, že z plánu obnovy nemocnica Rázscohy nikdy postavená nebude. Podla jeho názoru nová vláda bude musieť posunúť termín a taktiež urobiť isté posuny v pláne z obnovy.

„Je dôležité, aby sa Rázsochy postavili zo štátneho rozpočtu a plán obnovy treba použiť na okamžité zlepšenie zdravotnej starostlivosti a nečakať na skelet, ktorý do roku 2026 nebude,“ upresnil Pellegrini.

Problém s toxickou skládkou

Predseda strany Hlas-SD ďalej uvádza, že nie je možné, aby v 21. storočí nebola u každého občana Slovenska pitná voda.


„Minister Budaj, ja dúfam, že raz vás budú vyšetrovať za to, čo ste spôsobili pri ohrození podzemných vôd na Žitnom ostrove a nepokračovali ste v uzavretí toxickej skládky vo Vrakuni,“ podotkol Pellegrini. O vrakunskom projekte Budaj uviedol, že nebol vyvlastnený a vlastnícke práva nepustia.

„Nemôžem nakupovať podľa trhu, lebo sú na to predpisy. Vyvlastnenie pozemkov sa nepodarilo, vlastníci sa odvolali na najvyšší súd a vyhrali. Bolo to babrácky pripravené a nevyvlastňoval sa majetok, ale iba nájom. Výsledkom je, že dnes nemáme pozemky pod vrakunskou skládkou a proces, ktorý sa chystal v minulosti, bol zbabraný. Napravím to, vrakunská skládka sa pohne a bude to efektívne,“ uzavrel Budaj.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie