• Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Pivovary Topvar podpísali novú kolektívnu zmluvu, základná mzda zamestnancov sa zvýši

Pivovary Topvar podpísali novú kolektívnu zmluvu, základná mzda zamestnancov sa zvýši

Firma aktuálne zamestnáva na Slovensku takmer 600 zamestnancov.

BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Zástupcovia Pivovarov Topvar a odborových organizácií podpísali novú kolektívnu zmluvu. Tá vstúpi do platnosti 1. 1. 2018 a bude platná na nasledujúce dva roky, teda do 31. 12. 2019.

V priebehu platnosti zmluvy sa na základe dohodnutých zmien navýšia základné mzdy v priemere o 11 %. Zvýšenie bude v dvoch fázach, v apríli 2018 o 6 % a v apríli 2019 o 5 %.

Zvýšia príspevok na dôchodkové poistenie

Spoločnosť sa tiež podľa zverejnených informácií zaviazala navýšiť maximálnu výšku príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie na 35 eur. Celkom teda zamestnanci získajú 15 % navyše za dobu platnosti novej kolektívnej zmluvy. Všetky benefity zamestnancov z aktuálnej kolektívnej zmluvy boli, podľa pivovaru, zachované v plnej miere.

„Komunikácia bola počas kolektívneho vyjednávania veľmi otvorená a vedená v konštruktívnom duchu napriek tomu, že sa nie vždy naše názory zhodovali. Snažili sme sa však vždy nájsť dobré riešenie pre našich zamestnancov, a preto sa nám darilo rýchlo zbližovať vzájomné stanoviská a dosiahnuť zhodu,“ uviedol manažér pivovaru Ján Čerkala.


Pre zamestnancov vykonávajúcich práce zaradené do rizikovej kategórie 3 alebo 4 bol príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie navýšený z 3 % na 4 % z vymeriavacieho základu zamestnanca podľa osobitného právneho predpisu.

Mimoriadna odmena

Strany sa nad rámec kolektívnej zmluvy a kolektívneho vyjednávania dohodli na vyplatení jednorazovej mimoriadnej odmeny vo výške 150 eur na zamestnanca za výsledky spoločnosti v minulom období.

„Dôležité bolo stretnutie ešte pred začatím celého procesu. Vzájomne sme si predstavili svoje požiadavky, čo urýchlilo proces samotného kolektívneho vyjednávania. Priebeh bol veľmi korektný a argumentácia bola vecná, čo pomohlo s rýchlou akceptáciou relevantných pripomienok. So samotnou kolektívnou zmluvou, ako aj s formou vyjednávania sme spokojní,“ hodnotil priebeh kolektívneho vyjednávania predseda Odborovej organizácie Peter Bucko.


Akciová spoločnosť Pivovary Topvar zamestnáva takmer 600 zamestnancov. Do portfólia jej značiek patrí Pilsner Urquell, Šariš, Velkopopovický Kozel, Radegast, Gambrinus, Topvar, Smädný Mních, Excelent, nealkoholické pivo Birell, či cider Kingswood a Frisco.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie