• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Pikna bol za vinu Kočnera v prípade vraždy Kuciaka, k rozsudku priložil svoje deväťstranové stanovisko

Pikna bol za vinu Kočnera v prípade vraždy Kuciaka, k rozsudku priložil svoje deväťstranové stanovisko

Vo svojom stanovisku vysvetľuje, prečo je na rozdiel od zvyšných dvoch členov senátu presvedčený o vine Mariana Kočnera.

4.8.2023 (SITA.sk) - Za vinu obžalovaného podnikateľa Mariana Kočnera v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka hlasoval sudca Jozef Pikna. Ako informuje Denník N, vyplýva to z písomného vypracovania rozsudku. Denník zároveň pripomína, že predsedníčka senátu Ružena Sabová pri vyhlasovaní rozsudku v máji tohto roku oznámila, že hlasovanie o nevine Mariana Kočnera bolo v pomere 2:1. Tretím členom senátu bol sudca Rastislav Stieranka.

Pikna podľa denníka k rozsudku priložil svoje deväťstranové odlišné stanovisko, v ktorom vysvetľuje, prečo je na rozdiel od zvyšných dvoch členov senátu presvedčený o vine Mariana Kočnera.

Dôkazy sa dopĺňajú

„Dôkazy podľa neho vytvárajú „logickú a ničím nenarušovanú sústavu navzájom sa doplňujúcich dôkazov, ktoré vo svojom celku vylučujú možnosť iného záveru, než je ten, že obžalovaný Marian Kočner spáchal skutok“. Pikna tiež píše, že jeho odlišné stanovisko môže napomôcť zohľadniť všetky aspekty prípadu pri rozhodovaní odvolacieho súdu „v záujme dosiahnutia spravodlivého rozhodnutia"," uvádza denník.

Pikna podľa Denníka N vidí jednoznačný motív v prípade Mariana Kočnera v tom, že Kuciak ho ohrozoval svojimi textami a že prokurátori Peter Šufliarsky a Maroš Žilinka ho zase ohrozovali v trestnom konaní.

Záznamy sú podľa sudcu jasné

„Zo záznamov zo sledovania Jána Kuciaka vyplýva, že Marianovi Kočnerovi sa nedarilo odhaliť a zaznamenať negatívne správanie Jána Kuciaka či jeho blízkych, čím sa mu vyhrážal aj v telefonáte, čím by ho mohol vydierať, zosmiešniť a eliminovať,“ cituje denník sudcu.

Pokiaľ ide o komunikáciu z Threemy, sudca podľa denníka videl snahu „zahmlievať či prispôsobovať význam tomu, čomu podľa ich (obžalovaných Aleny Zsuzsovej a Mariana Kočnera) presvedčenia uveril prvostupňový súd pri svojom prvotnom rozhodovaní“.

Podozrivé emotikony

„Keď sa podľa súdu javilo nejaké vysvetlenie ako nelogické, Alena Zsuzsová argumentovala, že ide o vtip, na ktorý vlastne Marian Kočner nereagoval. Podľa sudcu sú v Threeme časti, ktoré sa vo vzájomných súvislostiach s ostatnými dôkazmi nedajú logicky vykladať inak ako tak, že súvisia s objednávkami vrážd," uvádza denník.

Sudca podľa denníka upozorňuje aj na správu, kde Marian Kočner použil ikony 50-tisíc, lebka a „soon“ (čoskoro). V tejto súvislosti neverí, že by mohlo ísť o sumu určenú na zbieranie podpisov pre politickú stranu. Aj preto, že Alena Zsuzsová na to odpovedala, že toľko určite nie a cena sa upraví.

„Nie je zrejmé, ako by bolo možné túto cenu ešte dodatočne upravovať, keď už bola vynaložená na ,sociálne balíčky‘,“ konštatuje podľa denníka Pikna.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie