• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Pfizer zarobil ďalšie miliardy eur za predaj vakcíny proti koronavírusu, výsledky spoločnosti prekonali očakávania

Pfizer zarobil ďalšie miliardy eur za predaj vakcíny proti koronavírusu, výsledky spoločnosti prekonali očakávania

Celkovo spoločnosť Pfizer v treťom štvrťroku zarobila 8,15 miliardy USD, čo po očistení o mimoriadne položky znamená zisk 1,34 USD na akciu.

Výsledky americkej farmaceutickej spoločnosti Pfizer v treťom kvartáli prekonali očakávania, hoci predaj jej hlavného produktu, vakcíny proti ochoreniu COVID-19 Comirnaty v USA klesol.

Dopyt po vakcíne sa zvýšil

Rastúci medzinárodný dopyt počas júla až septembra pomohol zvýšiť celkové tržby z predaja očkovacej látky na takmer 13 miliárd amerických dolárov (USD).

Spoločnosť v utorok informovala, že za celý rok by jej mala táto vakcína priniesť tržby vo výške asi 36 miliárd USD. To je viac ako 33,5 miliardy USD, ktoré očakávala v druhom štvrťroku, a viac ako dvojnásobok sumy, s ktorou kalkulovala na začiatku roka.

Tržby sa viac ako zdvojnásobili

V USA sa tržby z predaja vakcíny v treťom kvartáli znížili na 1,59 miliardy USD z viac ako dvoch miliárd v predchádzajúcom štvrťroku. Analytici s tým počítali, keďže po zvýšenom záujme vyvolanom jarným rozšírením nároku na očkovanie následne dopyt po vakcíne klesol.


Celkovo spoločnosť Pfizer v treťom štvrťroku zarobila 8,15 miliardy USD, čo po očistení o mimoriadne položky znamená zisk 1,34 USD na akciu. Tržby spoločnosti sa v sledovanom období viac ako zdvojnásobili na 24,09 miliardy USD.


Spoločnosť so sídlom v New Yorku teraz očakáva za celý rok 2021 upravený zisk 4,13 až 4,18 USD na akciu pri tržbách v rozpätí 81 až 82 miliárd USD.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie