• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Pezinok chce počkať s otvorením škôl, skeptický je aj primátor Malaciek

Pezinok chce počkať s otvorením škôl, skeptický je aj primátor Malaciek

„Ak má byť plošné testovanie, kde odberné miesta sú práve na školách, potrebujeme viac času.

V Pezinku zasadal v stredu večer krízový štáb, na základe odporúčaní mesto uvažuje o otvorení škôl najskôr v stredu 10. februára.

O zasadnutí krízového štábu mesta, ktorému predchádzala porada s riaditeľmi škôl a komunikácia s regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) informoval na sociálnej sieti primátor Pezinka Igor Hianik.

„Uvedomujeme si vážnosť situácie, našimi prioritami sú otvorené školy a bezpečnosť ľudí.

Chceme nastaviť také pravidlá, aby si ľudia nemuseli na poslednú chvíľu meniť plány a vedeli sa pripraviť,“ uviedol primátor a dodal, že mesto sa pripravuje na otvorenie škôl s tým, že na všetkých úrovniach padlo odporúčanie otvoriť školy najskôr od 10. februára, a to po usmernení RÚVZ aj vo vzťahu k novej mutácii COVID-19.

Potrebujú viac času

Primátor ďalej uviedol, že keďže samosprávy nemajú oficiálne dokumenty, ktoré budú reálne smerovať k spusteniu prezenčného vyučovania spolu s jasnou metodikou opatrení, nie je technicky možné zabezpečiť všetky procesy tak, aby v pondelok boli spustené jedálne a ďalšie náležitosti potrebné k zabezpečeniu bezpečného vyučovacieho procesu.

„Ak má byť plošné testovanie, kde odberné miesta sú práve na školách, potrebujeme viac času. Vedenie škôl je v maximálnej možnej miere pripravené na otvorenie škôl k 10. februáru,“ vysvetlil primátor a dodal, že mesto spolu s riaditeľmi do víkendu zabezpečí prípravu pre otvorenie škôl, počas víkendu bude testovanie, od pondelka sa budú kontaktovať rodičia pre zistenie záujmu a zabezpečia sa všetky potrebné veci k otvoreniu škôl.

Podobný názor má aj primátor Malaciek

K otvoreniu škôl v pondelok 8. februára sa stavia skepticky aj primátor Malaciek Juraj Říha. „V utorok nám oznámili, že epidemiologická situácia sa výrazne zhoršuje a v stredu nám oznámili, že od pondelka môžeme otvoriť školy. Pritom až vo štvrtok máme dostať manuál k ďalšiemu postupu. Vyzval som preto kolegov k zdržanlivosti,“ uviedol primátor Malaciek na sociálnej sieti.


Zároveň dodal, že ak do piatka štát nepreukáže dostatok odberových miest v Malackách a nechá ešte aj zatvorené odberové miesto v kasárňach cez víkend, rodičia nebudú mať možnosť splniť štátom určenú podmienku. „V takom prípade bude najlepšie uchrániť štát pred blamážou a pokračovať v dištančnom vzdelávaní,“ doplnil.

Martinskí lekári riešia závažné dôsledky koronavírusu, deti trápia príznaky podobné Kawasakiho chorobe

Slovensko nakupuje testy na domáce použitie. Nahradí samostestovanie celoplošný skríning?

Odborníci vyrátali dopad zatvorených skôl na budúce generácie. Dištančné vzdelávanie pripraví žiakov o tisícky eur

Koalícia chce umožniť vzdelávanie doma aj žiakom na druhom stupni ZŠ, Združenie základných škôl je proti

Dištančné vzdelávanie môže mať dopady na psychiku detí, odborníci zriadili linky pomoci pre rodičov

Karanténa a izolácia spôsobuje stres, smútok i hnev. Psychiku ešte zhoršujú hoaxy aj alkohol

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie