• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Petržalka má vynovenú atletickú dráhu, rekonštrukcia oválu stála viac ako 117-tisíc eur (video)

Petržalka má vynovenú atletickú dráhu, rekonštrukcia oválu stála viac ako 117-tisíc eur (video)

Starý bežecký ovál v areáli Základnej školy Dudova nahradila dráha s tartanovým povrchom.

22.8.2021 (Webnoviny.sk) - V bratislavskej Petržalke pribudla tretia atletická dráha za viac ako 117-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

„Starý bežecký ovál v areáli petržalskej Základnej školy (ZŠ) Dudova je minulosťou, nahradil ho moderný bežecký ovál s tartanovým povrchom," uviedla a dodala, že vďaka novej dráhe budú mať žiaci aj obyvatelia vyšší komfort pri behu, chôdzi a ďalších športových aktivitách. Rekonštrukcia sa začala v júni a celková cena prác presiahla 117-tisíc eur.

Jednoduchšia bude aj starostlivosť o dráhu

Pôvodný atletický ovál v areáli ZŠ Dudova bol z dôvodu náročnej údržby dlhodobo neudržiavaný, v dôsledku čoho zarástol trávou. „Vďaka novému tartanovému povrchu bude starostlivosť o dráhu a jej okolie jednoduchšia," podotkla Halašková.

„Stavebné práce pri rekonštrukcii bežeckého oválu pozostávali z odstránenia existujúcej škvarovej vrstvy dráhy vrátane obrubníkov, vymerania dráhy, keďže nová je menšia, a následnej inštalácie moderného povrchu na báze polyuretánu,” spresnil Miloš Holán z referátu investičných činností petržalského miestneho úradu.

V rámci inštalácie novej dráhy najprv odstránili pôvodné podkladové vrstvy terénu a naviezli štrk na odvod vody, ktorý zabezpečia zabudované drenážne rúry.

„Na spevnené štrkové vrstvy sa naliala asfaltová hmota, na ktorú sa potom umiestnil polyuretánový povrch. Vo finálnej fáze bol nastriekaný oranžovou farbou a pribudli na ňom biele čiary vytyčujúce jednotlivé dráhy," vysvetlila Halašková.

Pribudne aj závlahový systém

Okrem bežeckého oválu myslela Petržalka aj na okolie, kde momentálne pracuje na vybudovaní závlahového systému vo vlastnej réžii.

„Ten bude dôležitý najmä na pravidelné zavlažovanie okolitej vysiatej trávy. Schody pri doskočisku nahradil oporný múr, ktorý zabráni zosuvu pôdy," doplnila Halašková.

Prvý bežecký ovál vybudovala mestská časť v areáli ZŠ Tupolevova. V júni 2018 pribudla v Petržalke druhá tartanová dráha, a to v areáli ZŠ Nobelovo námestie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie