• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Petre Vlhovej prvé kolo obrovského slalomu nevyšlo, vedie Shiffrinová

Petre Vlhovej prvé kolo obrovského slalomu nevyšlo, vedie Shiffrinová

Líderke Svetového pohára Vlhovej nevyhovoval technický profil prvého kola na trati Podkoren.

17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Prvé kolo nedeľňajšieho obrovského slalomu žien v slovinskej Kranjskej Gore vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová. Úradujúca olympijská víťazka v tejto disciplíne má náskok 30 stotín sekundy pred sobotňajšou víťazkou Taliankou Martou Bassinovou a 44 stotín pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou.

Vlhovej nevyhovoval technický profil

Slovenka Petra Vlhová je ôsma s mankom 1,43 na Shiffrinovú. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších sa začne o 12.15 h.

V zatočených častiach súťažného svahu nemohla poriadne pustiť lyže a v oblúkoch zostávala príliš dlho. Už na druhom medzičase zaostávala o 0,73 s za Shiffrinovou, čo bolo v neskoršom porovnaní s ostatnými pretekárkami, ktoré štartovali za ňou, až 15. miesto. V cieli napokon mala manko o 1,43 s.

Nemá dobrý pocit

"Úprimne nemám dobrý pocit. Na tomto kopci sa však ani nedá mať dobrý pocit z jazdy. Toto kolo bolo viac technické a viac zatočené ako v sobotňajších pretekoch. Trochu som sa trápila. V druhom kole budem bojovať," uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

Technický profil na strmom svahu okrem nemal dobrý vplyv ani na jazdy Novozélanďanky Alice Robinsonovej a Talianky Federicy Brignoneovej. Zaostali o 1,53 s, resp. 1,93 s a obe skončili v prvom kole až za Vlhovou. Robinsonová je priebežne deviata a obhajkyňa malého glóbusu za obrovský slalom Brignoneová až dvanásta. Len o dve priečky za Brignoneovou je Kanaďanka Cassidy Greyová, ktorá sa tak vysoko dostala so štartovným číslom 57.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie