• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Petra Vlhová má nového trénera. Mauro Pini, vitaj v našom tíme, píše na Facebooku

Petra Vlhová má nového trénera. Mauro Pini, vitaj v našom tíme, píše na Facebooku

Petra Vlhová siahla po skúsenom Švajčiarovi.

3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská zjazdárka Petra Vlhová má už aj oficiálne nového trénera. Je ním Švajčiar Mauro Pini, ktorý po piatich rokoch vystriedal Taliana Livia Magoniho.

Piniho spojenie s tímom Vlhovcov avizovali niektoré médiá už pred tromi týždňami, vtedy však ešte nebola podpísaná zmluva. Tá znie zatiaľ na jednu sezónu, ale s možnosťou jej predĺženia. "Predbežne sme sa dohodli na jednu sezónu, ale ja verím v dlhodobú a najmä úspešnú spoluprácu," uviedol šéf tímu Igor Vlha vo vyjadrení na fejsbukovom profile svojej dcéry.

Nový tréner k nadchádzajúcej spolupráci s čerstvou víťazkou Svetového pohára uviedol: "Ďakujem Ski Teamu Vlha za príležitosť byť súčasťou tímu, ktorému sa už podarilo dosiahnuť veľké úspechy. Je pred nami množstvo práce a nových výziev. Som rád, že budem môcť Petre pomôcť dosiahnuť jej ďalšie vysoké ciele. Teší ma, že v budúcej sezóne budem môcť na olympijských hrách reprezentovať slovenské farby."

Pini má bohaté skúsenosti

Rodák z kantónu Ticino, Pini, je ročník narodenia 1965 a má bohaté skúsenosti zo spolupráce s poprednými svetovými lyžiarkami. Viedol španielsku špecialistku na obrovský slalom Mariu José Riendovú Contrerasovú aj Vlhovej najväčšiu súperku v boji o veľký glóbus v uplynulej sezóne Švajčiarku Laru Gutovú v čase, keď ešte len rozbiehala svoju kariéru.

Rovnako ako Magoni spolupracoval aj so Slovinkou Tinou Mazeovou, ktorú na ZOH 2014 v Soči priviedol k dvom zlatým medailám. Pôsobil aj pri švajčiarskom národnom tíme v rozličných funkciách na rôznych úrovniach. Má aj skúsenosti s komentovaním vo švajčiarskej televíznej spoločnosti RSI ako aj z organizovania pretekov v jeho švajčiarskej obci Airolo.

Vlha naznačil, že Pini bol v hre už pred piatimi rokmi, keď sa Liptáčka napokon rozhodla angažovať Magoniho. K aktuálnej dohode s ním dodal: "Keď sme sa pred 5 rokmi rozhodli ísť cestou najvyššej kvality a zabezpečiť pre Petru najkvalitnejších trénerov a spolupracovníkov, zvažovali sme aj angažovanie švajčiarskeho odborníka Maura Piniho. V tom čase sme sa predovšetkým z ekonomických dôvodov ešte dohodnúť nedokázali, ale naša aktuálna pozícia nám už dosiahnutie dohody umožňuje a ja som šťastný, že do nášho tímu prichádza vysoko renomovaný tréner. Náš nový hlavný tréner má v športovej oblasti absolútne voľné ruky a my mu vytvoríme ideálne podmienky pre realizáciu jeho tréningových a súťažných predstav, či akékoľvek rozšírenie realizačného tímu."

Vlhová sa na spoluprácu veľmi teší

Petra Vlhová pod vedením Livia Magoniho vystúpila na absolútny vrchol svetového ženského lyžovania. Získala šesť medailí z majstrovstiev sveta (1-4-1), dva malé krištáľové glóbusy za sezónny triumf vo Svetovom pohári v slalome a paralelných disciplínach a v uplynulej sezóne túto jagavú zbierku vyšperkovala ziskom veľkého glóbusu pre absolútnu víťazku Svetového pohára.

Po sezóne sa však rozhodla pracovne rozísť s Magonim, ktorý mal mimoriadne trénerské kvality, ale po piatich rokoch spolupráce sa už v tíme občas vyskytla aj tzv. ponorková choroba.

Na spoluprácu s Pinim sa 25-ročná Liptáčka veľmi teší. "Som šťastná, že spoločne so všetkými ľuďmi v mojom tíme môžeme tvrdo pracovať na dosiahnutí všetkých našich cieľov. A aj ked dosiahnuť to, čo sme si predsavzali nebude jednoduché, som presvedčená, že vďaka skúsenostiam a vysokej odbornosti tréningových postupov nášho nového hlavného trénera ich spoločne dosiahneme nielen kvôli sebe, no najmä pre všetkých fanúšikov, ktorí za nami stoja," skonštatovala Petra Vlhová.

Jej brat a stály člen tímu Boris Vlha k angažovaniu švajčiarskeho odborníka uviedol: "Veľmi si vážim, že Mauro akceptuje všetkých ľudí v našom tíme, s ktorými sme v predchadzajúcich rokoch dosiahli veľké úspechy. Po dohode tím predbežne rozšírime o fyzioterapeutku a nového servismana. Veľmi sa teším na spoluprácu a verím, že sa opäť všetci naučíme niečo nové, vďaka čomu budeme môcť byť opäť úspešnejší."

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie