• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Petra Vlhová je v najlepšom období svojej kariéry, tvrdí jej tréner Mauro Pini. Aké má ciele v ďalšej sezóne?

Petra Vlhová je v najlepšom období svojej kariéry, tvrdí jej tréner Mauro Pini. Aké má ciele v ďalšej sezóne?

Vlhová strávila dva augustové týždne na argentínskom súostroví Ohňová zem.

3.9.2023 (SITA.sk) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová postupne vylaďuje formu pred začiatkom nasledujúcej sezóny 2023/2024.

Ako uviedol jej tréner Mauro Pini, príprava je zameraná na to, aby fyzická aj technická stránka držiteľky olympijského slalomového zlata z Pekingu 2022 vrcholila v najvhodnejšom čase vzhľadom na jej program v novej sezóne.

Vlhová už má veľké skúsenosti

„Pracujeme aj na niekoľkých technických detailoch, ale to už aj s ohľadom na náš dlhodobý cieľ, ktorým sú zimné olympijské hry v roku 2026. Chceme Petru udržiavať pripravenú, ale zároveň ju chceme neustále posúvať na vyšší level. Pretože inú možnosť s takýmto výnimočným typom športovkyne ani nemáme,“ povedal Pini v rozhovore pre Sport Management Company a Niké Ski Team Petra Vlhová.

Švajčiarsky tréner si naplno uvedomuje, že u Petry môže využiť jej veľké skúsenosti z predchádzajúceho obdobia.

Pini priznal, že tentoraz s Vlhovou nevyhľadávali sneh v máji alebo v júni, ako tomu bolo v minulosti, a tri mesiace venovali rozvoju kondičných a fyzických schopností.

Nasledoval návrat na Liptov, ale už o týždeň sa Liptáčka do Argentíny vráti a nasledovať bude ďalší, takmer trojtýždňový tréningový cyklus.

Ciele sú jednoduché

„Rozhodli sme sa ísť dvakrát počas medzisezónnej prípravy do Južnej Ameriky, a to najmä z dôvodu stabilných poveternostných podmienok,“ objasnil Pini.

S tým, v akom stave prišla jeho zverenka na prvú časť prípravy do Argentíny, bol spokojný. „Bola vo veľmi dobrej kondícii. Potrebujeme ju práve takúto silnú a fyzicky výborne pripravenú. Z môjho pohľadu je momentálne v najlepšom období svojej kariéry. Máme šťastie, že pracujeme so zdravou športovkyňou, ktorá má zároveň už dostatok skúseností, aby bola mentálne pripravená na to, čo ju čaká. Dôležité z nášho pohľadu je, aby sme ju udržali nielen vo výbornom zdravotnom stave, ale aj mentálnom nastavení."

Sformulovať ciele dva mesiace pred začiatkom prvých pretekov je niekedy zložité, toto však nie je ten prípad.

„Naopak, je to jednoduché: chceme vyhrávať! Chceme vyhrať všetky preteky, na ktoré sa Petra prihlási a postaví. Viem, že je to možno odvážne takto vyhlásiť, ale taká je realita. Petra je medzi dvoma-tromi najlepšími lyžiarkami sveta, preto sa nik nemôže diviť, že chce uspieť v každých pretekoch.“

Hľadanie novej motivácie

Podľa Piniho bolo veľmi dôležité, aby si celková víťazka hodnotenia Svetového pohára zo sezóny 2020/2021 nastavila po zisku olympijského zlata ďalšie ciele.

„Sama v sebe musela nájsť novú motiváciu. Potrebovala pochopiť, že už nemá veľký sen, ktorý snívala možno pätnásť rokov a ktorý sa týkal olympijského víťazstva. Na začiatku minulej sezóny tam možno aj preto boli výkyvy vo výkonnosti. Bol to určitý proces, ktorým sme si potrebovali prejsť, ale som si istý, že už je to za nami. V novej sezóne uvidíte novú Petru, ktorá dospela. Potrebovala možno práve ten jeden rok a teraz je to už iný typ športovkyne, už je to iná osobnosť. Nie je viac mladé dievča, na ktoré môžete donekonečna tlačiť. Súviselo to však s tým, že sa musela naučiť sústrediť na iné ciele, než aké mala dovtedy pred sebou. A tie sú teraz pre nás všetkých jasné - pokúsiť sa vyhrať každé preteky, na ktoré nastúpi,“ skonštatoval Pini.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie