• Dnes je: Pondelok 14. októbra 2019 meniny má Boris

Peter bol silný a ukázal v Québecu dobrú formu, športový riaditeľ Saganovho tímu je spokojný

Peter bol silný a ukázal v Québecu dobrú formu, športový riaditeľ Saganovho tímu je spokojný

Športový riaditeľ nemeckého tímu Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke bol s priebehom prvej z dvoch kanadských "klasík" spokojný.

14.9.2019 (Webnoviny.sk) - Už tretie pódiové umiestnenie si slovenský cyklista Peter Sagan pripísal na konto v rámci jednorazových cyklistických pretekov Grand Prix Cycliste de Québec.

Po víťazstvách v rokoch 2016 a 2017 sa tentokrát musel uspokojiť s druhým miestom, keďže ho v záverečnom špurte predstihol obhajca minuloročného triumfu Austrálčan Michael Matthews z tímu Sunweb.

Sagan vyzdvihol prácu tímu

Peter Sagan vo svojom vyjadrení pre oficiálny web tímu Bora-Hansgrohe vyzdvihol prácu tímu, ktorý kontroloval preteky a udržiaval ho v bezpečí. Takisto opísal aj priebeh záverečných kilometrov.

"Alaphilippe zaútočil približne dva kilometre pred cieľom, reagoval som a s ďalším jazdcami sme si vytvorili náskok. Vpredu som bol s Alaphilippom, van Avermaetom a Ulissim, ale napokon sme boli dostihnutí skupinou. V závere som špurtoval, ale nemal som dostatok miesta na to, aby som vyhral," vyjadril sa 29-ročný rodák zo Žiliny.

Jeho tím držal únik na dištanc a trojnásobnému majstrovi sveta vytvoril pred poslednými stúpaniami dobrú pozíciu.


"Peter bol silný a ukázal, že má veľmi dobrú formu. Je to škoda, že v záverečnom špurte nezískal víťazstvo. Je však dobré ho znova vidieť na tejto úrovni a podľa môjho názoru môžeme byť optimistickí aj pred nedeľňajšími pretekmi v Montreale," skonštatoval Poitschke.

Matthews ťažko hľadal slová

Austrálčan Michael Matthews len ťažko hľadal slová, ktorými by opísal svoje pocity krátko po víťazstve."Je to neuveriteľné získať double v Québecu po takých úžasných pretekoch. Chlapci z tímu tvrdo pracovali pre mňa celý deň a som rád, že som v závere dokončil ich snahu. Nemám slov, ale chcel by som poďakovať môjmu tímu, manželke a trénerom za ich podporu," cituje oficiálny web Sunwebu slová držiteľa 38 profesionálnych víťazstiev.


Už v nedeľu čakajú Petra Sagana ďalšie prestížne preteky, tentokrát v druhom najväčšom meste Kanady. Blížiace sa podujatie v roku 2013 vyhral ešte v drese Cannondalu, keď ťažil zo sólového útoku. Okrem toho bol dvakrát druhý a pri poslednej účasti v roku 2017 obsadil deviate miesto.


"Dnes som sa cítil dobre a uvidíme, čo sa stane v nedeľu. Myslím si však, že preteky v Montreale budú náročnejšie," dodal Sagan. Rovnako ako v Quebécu aj v Montreale bude obhajovať triumf Matthews, ktorý na cieľovej páske zdolal Taliana Sonyho Colbrelliho.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie