• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Peniaze pre samosprávy podľa Hegera sú, len ich treba vyplatiť

Peniaze pre samosprávy podľa Hegera sú, len ich treba vyplatiť

Predseda strany Demokrati kritizuje uznesenie mimoriadnej schôdze k pomoci samosprávam.

18.7.2023 (SITA.sk) - Predseda strany Demokrati a bývalý predseda vlády Eduard Heger kritizuje uznesenie mimoriadnej schôdze k pomoci samosprávam, ktoré priniesol predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Peniaze je potrebné len vyplatiť

Podľa bývalého premiéra je dané uznesenie len naoko, keďže iba vyzýva vládny kabinet na vyplatenie kompenzácií. Podľa Hegera nemá význam, aby sa takáto schôdza vôbec konala, skôr považuje za potrebné zvolať schôdzu, ktorá bude riešiť krytie schválených výdavkov.

Povedal to na dnešnej tlačovej besede k pomoci pre samosprávy, kde tiež kritizoval schvaľovanie návrhov v Národnej rade SR bez toho, aby boli výdavky kryté v štátnom rozpočte. Peniaze pre samosprávy podľa Hegera v rozpočte sú a nie je potrebné riešiť ich, ale vyplatiť.

Prekvapivé informácie

Šéf Demokratov tiež uviedol, že ho prekvapili viaceré informácie týkajúce sa pomoci pre samosprávy. V rozpočte schválenom v decembri 2022 podľa Hegera mysleli na pomoc samosprávam, aj na vykompenzovanie výpadkov, ktoré súviseli napríklad s daňovým bonusom.

Suma 108 miliónov eur, ktorú samosprávy požadujú, bola podľa Hegera naplánovaná tak, že polovica, teda 54 miliónov, im mala byť vyplatená v prvom polroku a druhá polovica v druhej polovici roka. Pripravené bolo aj memorandum, avšak podpísané nebolo, keďže sa zmenila vláda.

Heger v aktuálnej situácii oceňuje intervenciu prezidentky Zuzany Čaputovej. Taktiež zo strany povereného premiéra Ľudovíta Ódora vníma ochotu pomôcť samosprávam a dodržať dohodu, ktorú urobila ešte predošlá vláda.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie