• Dnes je: Štvrtok 14. novembra 2019 meniny má Irma

Pellegriniho vláda bude rokovať o zvýšení platov učiteľov aj o alternatíve k rodným číslam

Pellegriniho vláda bude rokovať o zvýšení platov učiteľov aj o alternatíve k rodným číslam

Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) ešte v septembri informoval, že ministri sa budú do parlamentných volieb v budúcom roku zaoberať už iba najnevyhnutnejšími témami.

9.10.2019 (Webnoviny.sk) - Viacero materiálov z dielne Ministerstva vnútra SR či platové tarify učiteľov budú v stredu hlavnými témami na zasadnutí kabinetu premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD).

Najnevyhnutnejšia legislatíva

Predseda vlády SR ešte v septembri informoval, že ministri sa budú do parlamentných volieb v budúcom roku zaoberať už iba najnevyhnutnejšou legislatívou.

Rezort vnútra predloží na stredajšie zasadnutie napríklad novelu zákona o prevencii pred praním špinavých peňazí či financovaním terorizmu, ale aj o vytvorení alternatívy k rodným číslam.

Ministerka školstva Martina Lubyová zase prichádza s nariadením vlády, na základe ktorého majú pedagogickým a odborným pracovníkom stúpnuť platy o 10 percent.

Zvýšiť ochranu pred možný praním špinavých peňazí a pred financovaním terorizmu si kladie za cieľ novela zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu z dielne ministerstva vnútra.

Viac peňazí pre učiteľov

Medzi ciele zmeny zákona, ktorou sa v stredu bude zaoberať vláda, patria napríklad zlepšenie prístupnosti k registru konečných užívateľov výhod, posilnenie a harmonizovanie pravidiel zvýšenej starostlivosti vo vzťahu ku klientom, prijatie prísnejších opatrení na zníženie rizík legalizácie a financovania terorizmu spojených s „anonymnými predplatenými nástrojmi" alebo monitorovanie neobvyklých obchodných operácii vykonávaných prostredníctvom virtuálnej kryptomeny.


Ministri budú rokovať aj o platových tarifách pre učiteľov. Vláda sa bude zaoberať návrhom z dielne ministerstva školstva, podľa ktorého pedagogickým a odborným pracovníkom porastú platové tarify o desať percent od budúceho roka.


Nariadenie bude predložené v nadväznosti na novelizáciu zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme aj v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie