• Dnes je: Nedeľa 27. septembra 2020 meniny má Cyprián

Pellegriniho stranu delí od hnutia OĽaNO len percento, Smer-SD by prišiel o polovicu voličov

Pellegriniho stranu delí od hnutia OĽaNO len percento, Smer-SD by prišiel o polovicu voličov

Prípadná nová politická strana expremiéra Petra Pellegriniho by v júni získala podporu 19,3 percenta voličov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila Televízia Markíza v politickej relácii Na telo.

Prieskum uskutočnil Focus od 17. do 24. júna na vzorke 1 009 respondentov. Voľby by vyhralo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) s podporou 20,3 percenta voličov, druhá by bola nová strana Petra Pellegriniho.

Na treťom mieste by skončilo hnutie Sme rodina s 9,6 percentnou podporou, štvrtou najsilnejšou stranou by bola strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorú by volilo 9,5 percenta voličov.


Smer by tak v porovnaní s prieskumom Focusu, do ktorého nebola zahrnutá aj nová strana Petra Pellegriniho, stratil polovicu svojej voličskej základne.


Do Národnej rady SR (NR SR) by sa dostali aj strana Sloboda a solidarita (SaS) s podporou 8,8 percenta voličov, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) s podporou 8,3 percenta a Progresívne Slovensko s 5,9 percentami.


Za bránami parlamentu by ostalo Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) so 4 percentami, strana Za ľudí s 3,5 percentami či Strana maďarskej komunity s 3,4 percentnou podporou voličov.


Na chvoste prieskumu ostávajú strana Vlasť (2 percentá), Most – Híd (1,4 percenta) a Slovenská národná strana, ktorú by volilo 1,3 percenta opýtaných.Názov politického subjektu Voličská podpora v percentách
OĽaNO 20,3 %
Nová strana Petra Pellegriniho 19,3 %
Sme rodina 9,6 %
Smer – SD 9,5 %
SaS 8,8 %
ĽSNS 8,3 %
Progresívne Slovensko 5,9 %
KDH 4,0 %
Za ľudí 3,5 %
SMK 3,4 %
Vlasť 2,0 %
Most – Híd 1,4 %
SNS 1,3 %


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie