• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Pellegriniho Hlas chce odvolať ministerku Kolíkovú, prechodom do SaS išlo o palácový politický prevrat (video)

Pellegriniho Hlas chce odvolať ministerku Kolíkovú, prechodom do SaS išlo o palácový politický prevrat (video)

Podľa Pellegriniho už v máji tohto roka opozícia predkladala návrh na odvolanie Kolíkovej a vtedy existovali dôvody pre jej odchod.

10.9.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Hlas -sociálna demokracia (Hlas-SD) v piatok podáva návrh na odvolanie Márie Kolíkovej (nom. SaS) z funkcie ministerky spravodlivosti. Na tlačovej besede to povedal predseda strany Peter Pellegrini.

Podozrenia z klientelizmu

Mimoriadna schôdza parlamentu o tomto návrhu sa musí uskutočniť do siedmich dní. To znamená, že by mala byť počas riadnej septembrovej schôdze na budúci štvrtok alebo v piatok.

„Najvážnejšími boli podozrenia z klientelizmu a konflikt záujmov. Samotný prenájom budovy pre ministerstvo spravodlivosti je spájaný s bratom pani ministerky a vzbudzuje tak pochybnosti, či konanie pani Kolíkovej nesmerovalo k presadeniu osobných záujmov na úkor verejných,“ vyhlásil Pellegrini.

Stratila politickú legitimitu

Predseda Hlasu-SD tvrdí, že ministerka stratila politickú legitimitu odchodom zo strany Za ľudí a prechodom šiestich poslancov Za ľudí okolo nej do parlamentného klubu Sloboda a Solidarita (SaS). Podľa Pellegriniho išlo o „palácový politický prevrat“ s cieľom, aby si Kolíková udržala svoje miesto vo vláde.

„Ak OĽaNO myslí boj s korupciou vážne, nesmie tolerovať na poste ministra spravodlivosti človeka podozrivého z klientelizmu. Človeka, ktorému samotný predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič povie – Mária, ty si ten podvod spáchala,“ dodal Pellegrini.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie