• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Pellegrini vyzval prezidentku Čaputovú a Ódora na vystúpenie v pléne parlamentu, žiada tiež odvolanie Hamrana (video)

Pellegrini vyzval prezidentku Čaputovú a Ódora na vystúpenie v pléne parlamentu, žiada tiež odvolanie Hamrana (video)

Nech sa poslanci, ale aj slovenská spoločnosť konečne dozvie detaily z toho, čo sa tu deje, uviedol predseda Hlasu-SD.

21.8.2023 (SITA.sk) - Nezaradený poslanec a predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini vyzval povereného predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora a prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby požiadali poslancov Národnej rady SR o možnosť vystúpiť v pléne parlamentu. Pellegrini adresoval premiérovi aj druhú výzvu, v ktorej požaduje odvolanie policajného prezidenta Štefana Hamrana.

Spravodlivý prístup

Ak sa rozhodne na základe udalostí, ktorých sme svedkom, odvolať šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča alebo aj riaditeľa Národného bezpečnostného úradu Romana Konečného, v rámci spravodlivého prístupu by mal odvolať aj policajného prezidenta Štefana Hamrana," uviedol predseda Hlasu-SD.

Poslanci strany si zároveň nerobili ilúzie, že sa pondelkovú mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k zásahom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podarí otvoriť.

Čaputová a Ódor by mali vystúpiť

Som presvedčený, že aj tzv. Demokrati by umožnili prezidentke, ktorú oni milujú, aj premiérovi, ktorého podporujú, tu vystúpiť. A nech sa konečne poslanci, ale aj slovenská spoločnosť dozvie detaily z toho, čo sa tu deje a som zvedavý, či sa im podarí tú naozaj narušenú dôveru, ale hlavne napätú situáciu v slovenskej spoločnosti päť týždňov pred voľbami upokojiť," uviedol Pellegrini na pondelkovej tlačovej besede po neotvorí mimoriadnej schôdze.

Strana Hlas-SD chce po prípadnom úspechu v septembrových parlamentných voľbách na Slovensku „spraviť poriadok", avšak nechce komukoľvek umožniť „zametať akékoľvek kauzy pod koberec". Jej predseda to zásadne odmieta.

Nemôže sa stať, že pod emóciou revanšu alebo pomsty teraz príde druhá partia a začne likvidovať tú predchádzajúcu," upresnil Pellegrini.

Plénum Národnej rady SR v pondelok neotvorilo mimoriadnu 99. parlamentnú schôdzu k zásahom vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Prezentovalo sa 69 poslancov, pri prvom pokuse sa prezentovalo len 68 zákonodarcov. Na otvorenie schôdze ich je potrebných 76, čiže nadpolovičná väčšina. Uznášaniaschopnosť budú zisťovať opäť v utorok o 9:00.

Poslanci podpísaní pod zvolaním mimoriadnej schôdze v návrhu žiadajú povereného ministra vnútra Ľudovíta Ódora, aby odvolal z funkcie policajného prezidenta Štefana Hamrana. Opozičný Smer-SD taktiež chce, aby všetci obvinení vyšetrovatelia NAKA, „tzv. čurillovci“, boli postavení mimo výkon služby.

Smer-SD zároveň požaduje, aby prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v pléne parlamentu a informovala o vzniknutej situácii i opatreniach, ktoré prijala v rámci svojich právomocí. Odobrením uznesenia by žiadosť putovala aj k riaditeľovi Slovenskej informačnej služby, ktorý by musel NR SR predložiť správu o bezpečnostnej situácii na Slovensku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie