• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Pellegrini tvrdí, že vyslovenie dôvery vláde sa preceňovalo, dopredu sa to vraj vedelo

Pellegrini tvrdí, že vyslovenie dôvery vláde sa preceňovalo, dopredu sa to vraj vedelo

Na to, čo tu majú štyri mesiace robiť, im podľa predsedu strany Hlas-SD stačí aj obmedzený mandát.

15.6.2023 (SITA.sk) - Vyslovenie dôvery vláde v Národnej rade SR sa preceňovalo, uviedol predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini na tlačovom brífingu s tým, že sa dopredu vedelo, že úradníckej vláde nebude vyslovená dôvera.

Ako dodal, na to, čo tu majú štyri mesiace robiť, im stačí aj obmedzený mandát. „Predpokladám, že prezidentka Zuzana Čaputová v zmysle ústavy vládu poverí, aby pokračovala v riadení krajiny s obmedzeným mandátom až do predčasných parlamentných volieb," vyhlásil Pellegrini.

Podľa lídra Hlasu-SD si prezidentka uvedomuje svoju zodpovednosť. Ľudovít Ódor je takisto človek, ktorý vyhlásil, že nebude tolerovať žiadne prešľapy ministrov a preto si myslím, že akýkoľvek náznak nezákonného konania jednotlivých členov vlády vyrieši Ódor priamo alebo spolu s prezidentkou," uviedol Pellegrini s tým, že program vlády je v poriadku a zodpovedá mandátu, no vyslovenie dôvery úradníckej vláde by nedávalo ani elementárnu politickú logiku.

„Vymenovanie úradníckej vlády je jedna vec a vyslovenie dôvery je druhá vec. Vláda Ódora však môže počítať s tým, že ak príde do parlamentu návrh napríklad na skrátené legislatívne konanie alebo zmeny zákonov, ktoré súvisia s pomocou ľudom v rámci inflácie, či zásadná vec k záchrane ekonomiky alebo niečo, čo bude reagovať na mimoriadnu situáciu, tak budú tieto návrhy podporené," uzavrel Pellegrini.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie