• Dnes je: Piatok 03. decembra 2021 meniny má Oldrich

Pellegrini neuspel s jednorazovým prídavkom na dieťa v sume 300 eur, poslanci mu dali stopku

Pellegrini neuspel s jednorazovým prídavkom na dieťa v sume 300 eur, poslanci mu dali stopku

Základná suma opatrovateľského príspevku mala dosahovať úroveň čistej minimálnej mzdy.

Národná rada SR neposunula do druhého čítania opozičný návrh novely zákona o prídavku na dieťa. Poslanci NR SR okolo Petra Pellegriniho tak neuspeli s návrhom, aby štát rodičom s nezaopatrenými deťmi vyplatil mimoriadny prídavok na dieťa v sume 300 eur na každé dieťa.

Za návrh hlasovalo 56 poslancov, proti boli štyria zákonodarcovia a 59 poslancov sa hlasovania zdržalo.

Opozičný návrh nakoniec podporili piati poslanci za hnutie Sme rodina, hoci sa vládna koalícia v stredu dohodla na vlastnom riešení.

Jednorazovou sumou 333 eur chce vláda pomôcť každému dieťaťu žijúcemu v rodinách, ktorých príjem je do dvojnásobku životného minima. Takýto príspevok by malo dostať približne 400-tisíc detí z celkového počtu 1,1 milióna nezaopatrených detí.

Nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho neuspeli ani s návrhom novely zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. Príspevok na osobnú asistenciu a príspevok na opatrovanie chceli naviazať na minimálnu mzdu.


Základná suma opatrovateľského príspevku mala dosahovať úroveň čistej minimálnej mzdy. Hodinová sadzba za osobnú asistenciu mala predstavovať 1,4-násobok hrubej hodinovej minimálnej mzdy. V súčasnosti o výške týchto príspevkov rozhoduje vláda, ktorá ich môže zvýšiť nariadením.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie