• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Pellegrini: Nemôžeme s čistým svedomím zahlasovať za vydanie akéhokoľvek poslanca parlamentu

Pellegrini: Nemôžeme s čistým svedomím zahlasovať za vydanie akéhokoľvek poslanca parlamentu

Dôvodom je podľa jeho slov neschopnosť vládnej koalície garantovať spravodlivý súdny proces.

23.4.2022 (Webnoviny.sk) - Podľa predsedu strany Hlas - sociálna demokracia Petra Pellegriniho poslanecký klub Hlasu nemôže s čistým svedomím zahlasovať za vydanie akéhokoľvek poslanca parlamentu, aj keby bol z koalície. Pellegrini to uviedol na sobotnej tlačovej konferencii.

„Neviem, aké silné sú dôkazy, výpovede univerzálnych kajúcnikov, ktorí tu vypovedajú v desiatkach kauzách, vďaka ktorým boli pozatváraní ľudia po celé mesiace a roky, teraz sú všetci poprepúšťaní. Ústavný súd SR konštatuje, že boli porušené ich práva, tak ja takým ľuďom neverím," uviedol Pellegrini s tým, že to, či sa osoba dostane do väzby alebo nie, nemá súvis s tým, či bude odsúdená alebo či niečo spáchala.

Obvinený Robert Fico tak môže podľa neho riadne vykonávať prácu, môže sa brániť, pričom jeho vinu mu má dokázať polícia a súdy.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil šéfa strany Smer - sociálna demokracia Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Fico a Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie