• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Pellegrini by mal vysvetliť užívanie viacerých Náhlikových majetkov, tvrdí Nadácia Zastavme korupciu

Pellegrini by mal vysvetliť užívanie viacerých Náhlikových majetkov, tvrdí Nadácia Zastavme korupciu

Luxusnú vilu politici neuvádzajú vo svojom majetkovom priznaní.

3.4.2024 (SITA.sk) - Predseda Hlasu-SD a prezidentský kandidát Peter Pellegrini by mal podľa Nadácie Zastavme korupciu jasne zodpovedať viaceré otázky, ktoré sa vynárajú v súvislosti s tým, že užíva viaceré majetky poslanca Hlasu-SD Petra Náhlika.

Podľa medializovaných informácií lieta jeho lietadlom, užíva jeho auto aj vilu. Fakt, že ani jeden z politikov vilu neuvádza vo svojom majetkovom priznaní, vzbudzuje podľa nadácie vážne podozrenia. Priznávať by ju mal podľa nej nielen Náhlik, ale aj Peter Pellegrini, ak ju využíva.

Transparentnosť financovania majetkov

Pri verejných funkcionároch je dôležité poznať majetky, ktoré vlastnia alebo užívajú. Verejnosť by mala vedieť overiť, či si ich politici mohli dovoliť zo svojich oficiálnych príjmov. Vyhnú sa tak podozreniam, že sú financované z nezákonne získaných finančných prostriedkov (napríklad úplatkov), alebo sú protihodnotou od ľudí, ktorí majú prospech z ich politických rozhodnutí,“ upozorňuje nadácia.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Zároveň sa pýta, prečo Náhlik neuvádza vilu vo svojom majetkovom priznaní, z akých finančných zdrojov bola kúpa vily financovaná a ak užíva nehnuteľnosť Pellegrini, prečo túto skutočnosť neuvádza v majetkovom priznaní.

Reakcie Igora Matoviča

Predseda opozičného hnutia Slovenska Igor Matovič na sociálnej sieti napísal, že "Náhlik zadarmo “požičiava” Pellegrinimu Mercedes 600 S, súkromné lietadlo za milión a luxusnú vilu za 700-tisíc eur“.


V ďalšom statuse napísal, že podľa Pellegrinho je „88 metrov štvorcových s terasou jeho hyperluxusného bytu pod hradom pre jeho psíčka málinko“.


Matovič zverejnil aj video, v ktorom ide „na návštevu“ k Petrovi Náhlikovi do jeho poslaneckého bytu, no dovnútra nešiel. Pellegriniho sa pýta, prečo pridelil Náhlikovi poslanecký byt, keď vedel, že vlastní rodinný dom, do ktorého sám chodí.

Skritizoval ho aj Heger

Strana Sloboda a Solidarita na sociálnej sieti napísala: „je tu prosím niekto, kto Pellegrinimu ešte nič nepožičiava?“ a Pellegriniho výrok o malom byte skritizoval aj expremiér Eduard Heger.


Sociálny demokrat Peter Pellegrini v prezidentskej debate na Markíze vyhlásil, že sa necíti dostatočne komfortne sám so psíkom vo svojom "malom bytíku" s rozlohou 88 metrov štvorcových, preto radšej trávi čas vo vile poslanca Hlasu Náhlika. S manželkou sme sa nad týmto výrokom pousmiali. Žijeme šiesti v byte v Dúbravke s rozlohou 80 metrov štvorcových. Sme spokojní,“ napísal Heger.


Podľa neho je zarážajúce, ako sa človek, ktorý na cesty po Slovensku využíva súkromné lietadlo a býva v jednej z najlukratívnejších častí Bratislavy, snaží Slovensku nahovoriť, že rozumie problémom bežných ľudí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie